Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2021” žūrija vērtē objektus Smiltenē un Valkā

Publicitātes foto.

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2021” žūrija 18.maijā apmeklēja objektus Vidzemē, tostarp Valkā un Smiltenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trijās pilsētās – Saulkrastos, Valmierā un Valkā – vērtētājus sagaidīja mēri, ar gandarījumu izrādot pērn paveikto, stāsta žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs.

Smiltenes centru pamazām pārbūvē, un pērn pabeigtā Marijas iela ar Baznīcas laukumu ir viens no labiekārtošanas posmiem. Laukumā jau ielikti elementi autoostai, ko būvēs nākamajā kārtā, stāsta Grinbergs.

Pērn pabeigtā apjomīgā Smiltenes evaņģēliski luteriskās baznīcas restaurācija ir ļoti labs piemērs pašvaldības un draudzes sadarbībai, ātri un efektīgi sakārtojot kultūrvēsturisko būvmantojumu, uzteic žūrijas vadītājs: «Jumts, iekštelpas, inženiertīkli, tehniskie risinājumi, tornis – viss sakārtots atbilstīgi mūsdienu prasībām.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes vidusskola pārbūvēta, nepārtraucot mācību procesu un izmantojot attālināto mācību posmu pandēmijas laikā. «Radīts plašs iekšējais pagalms ar stiklotu jumtu – tīkama vide gan darbiniekiem, gan skolēniem,» raksturo Grinbergs, «blakus ir bibliotēka, atpūtas un ēdamtelpas – lieliska iespēja tikties kopīgos pasākumos.»

Valgas–Valkas dvīņu pilsētas centra laukumu izrādīja Valkas mērs Armands Krauklis ar komandu. «Tas bija kopīgs projekts ar igauņiem, vienlaikus būvējot abās pusēs. Radīta simboliski vienota vide un atjautīgi elementi – šūpolēs var šūpoties no Latvijas puses uz Igauniju un atpakaļ,» uzzināto stāsta žūrijas vadītājs, «iepirkumu rīkoja kopā Igaunijas un Latvijas puse, bet tajā uzvarēja Spānijas arhitekti un ģenerāluzņēmējs. Tagad robeža starp Latviju un Igauniju ir mūsdienīga, atvērta vide – simbols cilvēku spējai sadzīvot un sadarboties.»

Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 21 profesionālo biedrību un nozares institūciju rīkotā skate “Gada labākā būve” Latvijā šogad notiek 24.reizi. Žūrija vērtē vairāk nekā 60 pērn ekspluatācijā nodotās būves, infrastruktūras un ainavu objektus.

Informāciju sagatavoja: Baiba Mierkalne, skates koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.