Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Skaidro satiksmes regulējošo stabiņu nepieciešamību Ausekļu ielā

Foto: No “Facebook”

Ausekļa ielā, Valkā, uz tilta pār Pedeli ir uzstādīti ceļu satiksmi regulējoši stabiņi, kas izraisījis nesapratni vairākos valcēniešos, tāpēc novada pašvaldība skaidro šādu stabiņu izvietošanas nepieciešamību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

”Sākotnējā projekta izstrādes gaitā tika vērtēta iespēja tilta pār Pedeli zonā uzstādīt aizsargbarjeras, kas būtu gājēju un autobraucēju drošības uzlabošanas labākais iespējamais risinājums, taču veicot tilta vizuālu apsekošanu, tika konstatēts, ka barjeru uzstādīšana atbilstoši normatīviem (barjeru uzstādīšanai ir izvirzītas stingras drošības prasības attiecībā uz transporta slodžu radītām deformācijām un noturību avārijas gadījumā) prasītu iejaukšanos tilta konstrukcijās un, iespējams, daļēju to pārbūvi, līdz ar to plānotā būvniecība klasificētos kā 3. grupas būves būvniecība, ko nebūtu iespējams realizēt esošā ielas projekta ietvaros. Papildus atsevišķu tilta konstrukciju pārbūvei, būtu nepieciešams pārbūvēt arī tilta pieejās esošās inženierkomunikācijas, kas atrodas drošības barjeru zonā, kas būtiski palielinātu kopējās ielas pārbūves izmaksas un būvprojekta izstrādes termiņus, kas radītu risku zaudēt valsts līdzfinansējumu attiecīgajā plānošanas perioda programmā. Tādēļ tika nolemts uzstādīt signālstabiņus, ar nolūku uzlabot mazaizsargāto satiksmes dalībnieku- gājēju drošību:

  • Tie veicinās samazināt ātrumu tilta zonā kā arī atvirzīs automašīnas tālāk no gājēju zonas;
  • Tilta zonā ielas garenkritums ir minimāls, lietainā laikā un atkušņa periodā tiks samazināta iespēja apšļakstīt gājējus,” skaidro SIA ”Ceļu komforts” speciālists Edgars Leitis.   

”Speciālisti uzskatīja, ka šāds risinājums uzlabo drošību. Mans personīgais viedoklis, un es neesmu speciālists, ka stabiņi to īsti nerisina un, ka ziemā tie var radīt problēmas attiecībā uz sniega tīrīšanu. Skatīsimies ko dzīve rādīs, un ja mēs redzēsim, ka stabiņu risinājums nav ērts un efektīvs risinājums, tad šos stabiņus no tilta pārliksim tur, kur ir guļošie policisti, lai autovadītājs laicīgi varētu tos ieraudzīt.” Komentē Valkas pašvaldības domes priekšsēdētājs  Vents Armand Krauklis. 

Informāciju sagatavoja: Roberts Johansons, elektronisko plašsaziņas līdzekļu speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.