Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Simtiem gadu senus pīšļus pārapbedī Meža kapos

Pavisam 80 apbedījumi un kaulu kambaris ar nenosakāmu mirstīgo atlieku skaitu, – tik daudz no vecās kapsētas, kas atrodas Smiltenes luterāņu baznīcas dārzā, atseguši arheologi, veicot izpēti.

Jau rakstījām, ka apbedījumi tika atsegti un arheoloģiskā izpēte bija nepieciešama, lai Smiltenes evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcai izbūvētu ūdensvada un kanalizācijas pieslēgumu pie pilsētas centralizētajiem tīkliem.

Rokot tranšeju, tika atsegta daļa no apbedījumiem tā dēvētajā agrajā jauno laiku kapsētā, kādas Vidzemē līdz 1773. gadam atradās pie baznīcām un kurās tika apbedīti draudzes locekļi, “Ziemeļlatvijai” stāsta arheologs, uzņēmuma “ARCHEO Arheologi” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lūsēns.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.