Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sieviešu koris “Ziemeļstīga”konkursā Lietuvā gūst panākumus

Aizvadītās nedēļas nogalē Valkas novada sieviešu koris “Ziemeļstīga” kopā ar diriģenti Karīnu Pundzjus (pirmajā rindā vidū) Joza Naujaļa starptautiskajā koru festivālā un konkursā Lietuvā ieguva godalgoto sudraba diplomu. FOTO: NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

No 5. līdz 7. aprīlim Valkas novada sieviešu koris “Ziemeļstīga” piedalījās Joza Naujaļa starptautiskajā koru festivālā un konkursā. Tas norisinājās otrajā lielākajā Lietuvas pilsētā Kauņā. Koris ieguva godalgoto sudraba diplomu, iegūstot 88,6 punktus no iespējamiem 100.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kora diriģente Karīna Pundzjus “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka šajā konkursā viendabīgo koru kategorijā “Ziemeļ­stīga” guva pārliecinošu uzvaru.

Šis muzikālais koru pasākums nosaukts ievērojamākās personības vārdā, kas saistīta ar profesionālās kormūzikas dzimšanu Lietuvā 20. gadsimta mijā. Šī festivāla mērķis ir popularizēt Joza Naujaļa (1869–1934) mūziku, kurš pazīstams kā kordiriģents, komponists, pedagogs un viens no Lietuvas dziesmu svētku pamatlicējiem.

“Starp deviņiem koriem no Polijas, Lietuvas un Igaunijas kora “Ziemeļstīga” dziedātājas vienīgās pārstāvēja Latviju. Pēc kompetentās žūrijas ‒ Renatas Mišeikienes, Artūra Dambrauska un žūrijas priekšsēdētāja, pazīstamā latviešu kordiriģenta Jāņa Ozola ‒ novērtējuma, “Ziemeļstīga” ieguva godalgoto sudraba diplomu, gūstot 88,6 punktus no iespējamiem 100. Koris ne tikai popularizēja latviešu kormūziku, izpildot konkursa pro­grammu, bet arī sniedza koncertu greznajā Svētā Franciska Ksaverija baznīcā. Tā atrodas Kauņas vecpilsētas sirdī. Konkursā izpildījām trīs, bet koncertā četras dziesmas ‒ visas a cappella (bez pavadījuma). Pēc ieguldītā rūpīgā darba un aizvadītajiem vēlo vakaru mēģinājumiem, strādājot arī brīvdienās, ļoti priecājamies un lepojamies ar sasniegtajiem panākumiem. Paldies visiem mājiniekiem un līdzjutējiem, kuri bija kopā ar mums ne tikai domās, bet arī praktiski. Īpaši paldies kora koncertmeistarēm Lolitai Mednei un Inesei Niklavičai, kā arī Valkas novada pašvaldības kultūras darba organizatorei Līgai Lānei, kura nenogurstoši gādā par kolektīvu labbūtību,” ar gandarījumu stāsta kora diriģente. Sarunas nobeigumā K. Pundzjus atzīst, ka viņa un dziedātājas izjūt milzīgu gandarījumu par novērtēto darbu, kā arī motivāciju izvirzīt tālākus mērķus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.