Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Sestā jūdze” saņem “Zelta mikrofonu”

Grupa “Sestā jūdze” saviem tituliem un balvu kolekcijai ir pievienojusi vēl vienu – par gada labāko kantrimūzikas albumu “Upe”. Foto: “Sestā Jūdze”

Grupa “Sestā jūdze” saviem tituliem un balvu kolekcijai ir pievienojusi vēl vienu – prestižo Mūzikas ierakstu gada balvu  “Zelta Mikrofons 2022” par gada labāko kantrimūzikas albumu  “Upe”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Titulētākā latviešu kantri mūzikas grupa “Sestā jūdze”, kas savulaik dibināta Smiltenes novada Bilskā un kur joprojām dzīvo grupas līderis Agris Gedrovičs, savu jaunāko albumu “Upe” laida klajā 2021. gada 3. augustā. 

Ir patīkami, bet pierast pie tā nevar

Albumā ir iekļautas 14 pilnīgi jaunas un iepriekš nepublicētas dziesmas, kā arī papildus pievienotas vēl divas dziesmas, kuras nebija iekļautas iepriekšējos albumos, – jau atzinību guvusī tituldziesma “Upe” (mūzika – Agris Gedrovičs, vārdi – Marika Svīķe) un dziesma “Pieci soļi, nedēļa vai mūžs”  (Agris Gedrovičs, Ivars Strautiņš).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Albumu “Upe” producējis grupas līderis un visu dziesmu mūzikas autors Agris Gedrovičs kopā ar grupas ģitāristu Jāni Misiņu, izdevusi “Izdevniecība MicRec”.

Šis nav pirmais “Zelta mikrofons”, ko saņēmusi “Sestā jūdze” par labāko kantri mūzikas albumu, –  tāds bija arī “Kalendārs” 2008. gadā un “Iebrien manā saulrietā” 2012. gadā.

Šogad balvai “Zelta mikrofons”, ko pasniedz labākajiem pagājušā gada mūzikas ierakstiem, tika iesniegti vairāk nekā 500 pieteikumi. Kategorijā “Kantri vai šlāgermūzikas albums” balvai tika izvirzīti:  Ineta Rudzīte – “Atmiņas, vai kas tu esi mīlestība?”, “Miera vējos” – “Dzīve ir skaista”, “Miera Vējos” – “Te mūsu saknes un cerību pļavas”, Sandris Dubovs – “Likteņa zīmes”, “Sestā jūdze” – “Upe”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kaut nekāp pirmo reizi uz skatuves pēc balvas, bet, vienalga, nevar pie tā visa pierast. Visi jau gaida, kā būs. Mēs nebijām vienīgie nominanti,” taujāts, kādas bija emocijas, saņemot “Zelta mikrofonu 2022”, “Ziemeļlatvijai” teic Agris Gedrovičs.

Albums “Upe” ir īpašs arī ar to, ka tajā pēc “Izdevniecības MicRec” vadītāja Guntara Rača ieteikuma ir iekļautas klausītāju jau agrāk iemīļotas dziesmas “Upe” un “Pieci soļi, nedēļa vai mūžs”, kas līdz šim bijušas tikai “Sestās jūdzes” dziesmu izlasē, nevis atsevišķā albumā.

Albuma nodēvēšana dziesmas “Upe” vārdā  savā ziņā ir grupas pateicība šīs dziesmas vārdu autorei, pāragri mūžībā aizgājušajai dzejniecei Marikai Svīķei, ar kuru “Sestā jūdze” sadarbojās daudzus gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

““Upe” ir mūsu spēcīgākā dziesma, kas daudziem patīk, pārsvarā vīriešiem. Atceros, Marika atsūtīja šo dzejoli un klāt vēl garu aprakstu par dzejoli, un teica, – “pirmais, es tev zvanu, skaties, ko tur var darīt”.  Marikai bija lieliski dzejoļi, visi tik pamatīgs, ka nebija ne ko pielikt klāt, ne ko mainīt. Marikas aiziešana ir ļoti smags zaudējums. Viņa bija ļoti spēcīga dzejniece,” uzsver Agris Gedrovičs.

Šomēnes varēs dzirdēt Valkā

Grupas “Sestā jūdze” sastāvā muzicē: Agris Gedrovičs (balss, akustiskā ģitāra), Modris Miķelsons  (balss, basģitāra), Jānis Misiņš (ģitāras), Kristaps Rullis (stīl­ģitāra), Aldis Strazdiņš  (bungas).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šomēnes 18. martā “Sesto jūdzi” varēs dzirdēt uzstājamies Valkā.

“Mēs braucam tur, kur mūs aicina. Par jauno sezonu gan pašreiz vēl neko īsti  nevar saprast, vēl jo vairāk kara dēļ. Pa Latviju gan jau kaut kur paspēlēsim. Ir arī plānots aizbraukt uz Šveici,” stāsta Agris Gedro­vičs.

Tikmēr grupas “Sestā jūdze” cienītāji priecājas par albuma “Upe” augsto novērtējumu. “Tas ir ļoti pelnīti. Katra  “Sestās jūdzes” dziesma ir vēstījums, kas liek domāt, sajust, pārdzīvot īpaši šajā sāpīgajā, traģiskajā laikā,” savu vērtējumu izteic smilteniete Gunta Mežule.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.