Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Septiņas Vidzemes bezpeļņas organizācijas, tostarp no Smiltenes un Valkas novada, saņem atbalstu programmā “Pats savam SAIMES GALDAM”

Foto: no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva.

Šogad dārzkopības darbus grūtībās nonākušajiem cilvēkiem palīdzēs veikt piecos gados lielākais nevalstisko organizāciju skaits. 23 organizācijas ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu vismaz 750 mājsaimniecībām visos Latvijas reģionos izsniegs sēklas, stādus un dārza piederumus, lai varētu pašu spēkiem izaudzēt pārtiku savam saimes galdam. Atbalstīto organizāciju vidū – septiņas Vidzemes bezpeļņas organizācijas Valkas, Siguldas, Cēsu, Smiltenes un Alūksnes novados.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēdzoties Borisa un Ināras Teterevu fonda konkursam programmā “Pats savam SAIMES GALDAM” (www.saimesgaldam.lv), šogad atbalstīti 7 projekti Kurzemē, 7 – Vidzemē, 3 – Zemgalē, 5 – Latgalē un 1 projekts, kas aptvers visu Latviju. Borisa un Ināras Teterevu fonds šiem darbiem piešķīris grantus 42’500 eiro apmērā.

Vidzemē atbalstu ir saņēmušas 7 organizācijas, kuras darbos iesaistīs vismaz 233 mājsaimniecības. Valkas novada Kārķu iniciatīvas veicināšanas biedrība “Ugunspuķe” aptvers 23 sociālā riska ģimenes. Siguldas biedrība „Cerību spārni” projektā iesaistīs 30 cilvēkus ar invaliditāti un viņu ģimenes. Cēsu novada Nītaures senioru biedrība “Labākie gadi” palīdzēs 40 mājsaimniecībām. Smiltenes novada biedrība “Māsas Veronikas” sēklas, stādus un dārza piederumus dāvina 60 mājsaimniecībām. Fonds “Saules kalns” aktivitātēs iesaistīs 30 Smiltenes novada mājsaimniecības. Biedrība “Ilzenes attīstībai” projektā iesaistīs 35 Alūksnes novada Ilzenes pagasta trūcīgās un mazaizsargātās personas. Biedrība “Interešu centrs “Jaunanna”” līdzdarbības aktivitātēs iesaistīs 15 Alūksnes novada Jaunannas un Annas pagastu mājsaimniecības. 

Organizācijas pauž, ka lielo interesi iesaistīties darbos cilvēki nereti pamato ar vēlmi pārvarēt pandēmijas sekas, kas ir joprojām jūtamas. Daudzi projektu dalībnieki vēlas uzlabot gan ģimenes materiālo situāciju, gan arī fizisko un emocionālo veselību, aktīvi darbojoties svaigā gaisā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalstu saņēmušās organizācijas sarūpēs sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus projektu dalībnieku un biedrību pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Ieplānotās aktivitātes dos gan materiālu atspaidu, gan iespēju apgūt jaunas iemaņas – dalībnieki saņems speciālistu un dārzkopības entuziastu padomus, lai izaudzētu pēc iespējas labāku ražu. Visbiežāk ģimenes izvēlas audzēt kartupeļus, burkānus, tomātus, sīpolus, bietes un gurķus. Daļu no izaudzētā daudzi plāno dāvināt sociālajiem centriem, zupas virtuvēm vai tiem cilvēkiem, kuri paši nevar par sevi parūpēties.

Aicinām iepazīties ar atbalstīto ieceru apkopojumu: “2022. gadā atbalstītie projekti”.

Pērn atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas. Tās dārzkopības darbos iesaistīja vairāk nekā 700 mājsaimniecības visos Latvijas reģionos. 2020. gadā 12 bezpeļņas organizācijas dārza darbiem nepieciešamo izsniedza vairāk nekā 350 mājsaimniecībām. Arī 2019. gadā programmā piedalījās 12 organizācijas, projektos iesaistot 287 mājsaimniecības. Savukārt 2017. gadā fonda atbalstu saņēma 15 organizācijas, kuru vadībā dārzkopības darbus veica 436 ģimenes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programma “Pats savam saimes galdam” izveidota 2017. gadā kā turpinājums programmas “Maizes rieciens” (2013-2016) aktivitātei “Atbalsts līdzdarbībai”. Plašāk: www.saimesgaldam.lv

Par Borisa un Ināras Teterevu fondu. 2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Fonda atbalstīto labdarības projektu rezultāti aptver simtiem tūkstošu iedzīvotāju Latvijā un iedzīvotājus 10 valstīs ārpus Latvijas teju visos kontinentos. Plašāk: www.teterevufonds.lv

Informāciju sagatavoja: Diana Bogdanova, labdarības projektu vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.