Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Seniori apgūst digitālās prasmes

Apes un Raunas seniorus darbam digitālajā vidē apmācīja Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Gunta Grigore (2. no labās) un Smiltenes novada bibliotēkas informācijas speciāliste Sandra Marķitāne. PUBLICITĀTES FOTO

Jau rakstījām, ka Smiltenes novadā nesen izlaidumu nosvinēja seniori, Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes rīkotā pieaugušo mācību cikla “Senioru akadēmija” pirmā kursa absolventi no Smiltenes, Raunas un Apes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču ar to viņu mūžizglītība nebūt nebeidzas. Šomēnes Senioru akadēmijas dalībnieki Apē un Raunā apguva zināšanas par digitālo pakalpojumu izmantošanu ikdienas dzīves situāciju risināšanā.

Tas bija iespējams, pateicoties nu jau citam, šoreiz Eiropas Savienības “Erasmus+” programmas projektam “Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā”.

To īsteno Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novadā projektu īsteno Smiltenes novada Izglītības pārvalde sadarbībā ar Smiltenes novada bibliotēku. Smiltenē tāds projekts tika īstenots aizvadītajā gadā, tagad iespēja ir dota Apes un Raunas senioriem, un viņu atsaucība ir liela, priecājas Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece projektu un mūžizglītības jautājumos Guntai Grigore.

Viņa bija arī Senioru akadēmijas rīkošanas iniciatore un īstenotāja. Nodarbībās, kas notika reizi mēnesī, toreiz jaunas zināšanas un prasmes ieguva vairāk nekā 70 senioru no Smiltenes novada, mācoties trijās grupās (Smiltenē, Apē un Raunā). Visas nodarbības senioriem bija bez maksas, jo “Senioru akadēmiju” finansēja Smiltenes novada pašvaldība.

Arī tagad piedāvāto iespēju apgūt digitālās prasmes seniori novērtē atzinīgi un grib mācīties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nodarbību dalībnieki ir ļoti zinātkāri. Viņi vēlas zināt, kur atrast informāciju saziņai, darbam, uzziņai un dažādiem e-pakalpojumiem, izmantojot dažādas platformas. Liela interese ir arī par drošības pamatprincipiem digitālo pakalpojumu izmantošanā un drošību internetā. Šajās nodarbībās liela nozīme ir tam, ka, diferencējot mācību apgūšanas procesu, katrs var apgūt zināšanas savā tempā un savā līmeni, uzdot un saņemt jautājumus par sev interesējošiem jautājumiem,” uzsver Gunta Grigore.

Viņa atgādina, ka pēc pamatprasmju apgūšanas ir nepieciešama pēctecība, proti, digitālās prasmes ir nepieciešams izmantot ikdienas dzīvē. Seniori atbalstu un iedrošinājumu arī turpmāk var saņemt Smiltenes novada bibliotēkā un tās struktūrvienībās novadā, kā arī Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.