Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

SEB Skolu vēstnešu programmā šogad rekordliels dalībnieku skaits

Jau trešo gadu SEB banka visās trīs Baltijas valstīs īsteno Skolu vēstnešu programmu, aicinot 10. un 11. klašu skolēnus kļūt par finanšu pratības ekspertiem un vadīt finanšu pratības lekcijas savās skolās. Šogad vēlmi kļūt par skolu vēstnešiem izteica rekordliels jauniešu skaits – gandrīz 350 skolēni (124 – Latvijā, 139 – Lietuvā un 85 – Igaunijā) turpinās apmācību programmas ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sešu mēnešu garās programmas laikā gan SEB bankas, gan arī uzaicinātie eksperti apmācīs skolēnus un sniegs lekcijas ne tikai par finanšu pratību, bet arī par citām pamatprasmēm, piemēram, publisko uzstāšanos, personīgā zīmola veidošanu un komunikāciju sociālajos tīklos.

Skolu vēstnešu programma paredz, ka jaunieši noklausās četras pamatlekcijas – par budžeta plānošanu, pirmajiem soļiem investīciju pasaulē, kiberdrošību, kā arī biznesa uzsākšanas iespējām – un tālāk pēc katras lekcijas dodas to novadīt savās skolās. Par katru novadīto lekciju jaunieši saņem arī punktus, kas programmas beigās palīdzēs noskaidrot un apbalvot pašus aktīvākos vēstnešus. Iepriekšējā mācību gadā programmu pabeidza 90 vēstneši visā Baltijā. Programmas laikā viņi novadīja vairāk nekā 520 lekciju, sasniedzot ap 12 000 skolēnu.

“Pirms nedēļas aizvadījām Skolu vēstnešu programmas atklāšanas pasākumu, bet jau nākamnedēļ jauniešiem paredzēta pirmā lekcija par budžeta plānošanu. Esam ļoti priecīgi, ka šogad jaunieši bija tik aktīvi un saņēmām tiešam rekordlielu pieteikumu skaitu. Nesen veicām vecāku aptauju* un secinājām, ka vairāk nekā puse vecāku salīdzinoši reti runā ar bērniem par finanšu jautājumiem, naudas izmantošanu un budžeta plānošanu. Vien 12% norāda, ka ikdienā ar bērniem pārrunā šo tēmu. Tāpēc skolu vēstnešu programmai ir svarīga nozīme jauniešu finanšu zināšanu uzlabošanā. Un SEB skolu vēstneši jau pavisam drīz būs tie, kuri dalīsies savās zināšanās ar klasesbiedriem un citiem skolēniem,” norāda SEB Skolu vēstnešu programmas vadītāja Linda Šablinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SEB Skolu vēstnešu programma tiek realizēta visās trīs Baltijas valstīs. Pieteikties tai var 10. un 11. klašu skolēni no visas valsts. Šogad Latvijā programmā piedalīsies 124 skolēni no dažādām pilsētām ārpus Rīgas – Alūksnes, Ādažiem, Balviem, Cēsīm, Dobeles, Engures, Grobiņas, Jelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Ķekavas, Jūrmalas, Liepājas, Madonas, Tukuma, Valkas, Ventspils, Rēzeknes un citām.

Plašāk par SEB Skolu vēstnešu programmu.

*Iedzīvotāju aptauju pēc SEB bankas pasūtījuma šā gada augustā veica uzņēmums Norstat. Tajā piedalījās 1010 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem, kuriem ir bērni vecumā no 7 līdz 17 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.