Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Satikšanās Latvijā – salidojumā tiekas remigrantu ģimenes no Vidzemes

Foto: Gustavs Māziņš

Sestdien, 17. septembrī, Liepas pagasta “Maizes mājā” draudzīgā gaisotnē pirmo reizi norisinājās remigrantu ģimeņu no Vidzemes salidojums ar nosaukumu “Satikšanās Latvijā”. To organizēja Vidzemes plānošanas reģions. Pasākums pulcēja gandrīz 40 cilvēku – pieaugušos un bērnus. Viņi ir atgriezušies uz dzīvi Latvijā no visdažādākajām pasaules valstīm: Lielbritānijas, Beļģijas, Dānijas, Norvēģijas, Krievijas, Kanādas, Brazīlijas, Austrālijas un Jaunzēlandes. Šobrīd savu mājvietu atraduši Vidzemē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īsajā uzrunā remigrācijas koordinatore Vidzemes plānošanas reģionā Eva Meijere teica: “Rudens ir laiks, kad daudzi dalās ar dārza veltēm, un mēs šodien arī esam sanākuši dalīties, tikai dārzeņu vietā – pieredzes, idejas, domas, viedokļi. Esam daudzi un dažādi, un mums ir daudz ko dot citiem.”

Salidojumā piedalījās ģimenes, kas ir pārbraukušas mājās gan pirms vairākiem gadiem, gan pavisam nesen – mazāk nekā pirms mēneša. Dalībnieki izmantoja laiku, lai arī aprunātos cits ar citu, apmainītos ar saviem pieredzes stāstiem. Viņiem bija svarīgi tikt sadzirdētiem, uzklausītiem. Un, lai gan pārcelšanās pieredze katram ir unikāla, tomēr ir bijuši izaicinājumi, kurus visiem nācies risināt.

Pasākuma norisi papildināja psihoterapeita Dr. Artūra Miksona iedvesmas nodarbība par to, kā pārvarēt pārcelšanās krīzi. Dalībnieki uzzināja to, ka dusmas, skumjas un citas emocijas šai situācijā ir normālas. Krīzes pārvarēšanai svarīgi ir “lietot pareizos instrumentus”, emocijas izanalizēt, un tad šo pieredzi iekļaut savā dzīvē. Gan vecāki, gan bērni var nonākt krīzē. Ja vecāki nav pārliecināti par pārcelšanās lēmuma pareizību, tad bērniem var nebūt drošības sajūtas. Viņš uzdeva jautājumu: “Vai paši esat pieņēmuši faktu, ka esat šeit? Ja paši nenoticat, bērns arī tam netic.” Klātesošie atzina, ka stāstīto būtu bijis noderīgi dzirdēt pirms pārcelšanās un tas būtu aiztaupījis daudz domstarpību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Maizes mājas” latvisko noskaņu papildināja arī citas salidojuma aktivitātes – ekspedīcija bērniem “Izzini Vidzemes laukus”, spēka zīmju veidošana, karašu cepšana, danči un rotaļas kopā ar folkloras kopu “Ore”, kā arī mūziķes Emīlijas Kates Tomsones akustiskais koncerts. Pasākuma noslēgumā remigrantu ģimenes atzinīgi novērtēja to, cik svarīga ir šāda satikšanās un kopā būšana.

Saimniecības LAUX saimnieces Marta un Madara, kuras atgriezās Latvijā šī gada martā, uzsvēra: “Reti, bet reizēm tomēr šad tad gadās dzirdēt sakām: “Ko tā Latvija man ir devusi?” Uz to var atbildēt tikai katrs pats. Par citiem pateikt nevaram, bet šodien Latvija mums “ielēja kārtīgu krūzi iedvesmas”, parādot tik dažādus cilvēkus, kas, īsto vietu un lietu atraduši, dalās savā dzīvespriekā.”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Vidzemes plānošanas reģions realizē funkciju “Diasporas likuma normu īstenošana (Atbalsta pasākums remigrācijas veicināšanai “Reģionālās remigrācijas koordinators”)”.

Informāciju sagatavoja: Zane Kaķe, sabiedrisko attiecību speciāliste Vidzemes plānošanas reģionā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.