Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Satiec savu meistaru, – viņi jau gaida!

Ikgadējā pasākumā “Satiec savu meistaru!” Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” vadītāja Liene Strazdiņa piedāvās pašiem pagatavot jostas somiņu dziesmu un deju svētkiem un ne tikai tiem. Sev viņa tādu somiņu jau uzšuvusi (attēlā – Lienei ap vidu), bet vēl vienu darina paraugam. Foto: Sandra Pētersone

Sākot no 31.marta,  līdz svētdienai, 2. aprīlim, daudzviet Latvijā norisinās tradicionālais pasākums “Satiec savu meistaru!”, ko rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar novadu pašvaldībām un pašiem meistariem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā piedalās vairāk nekā 250 meistaru pavisam 223 norises vietās, piedāvājot interesentiem apmēram 300 dažādas nodarbības.

Smiltenē sestdien, 1. aprīlī, uz  dziesmu svētku jostas somas šūšanas meistarklasi aicina Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) “Smiltene” vadītāja, folkloriste Liene Strazdiņa. Meistarklase notiks TLMS “Smiltene” ēkā Atmodas ielā 2.

Četru stundu ilgajā nodarbībā (no pulksten 14 līdz 18) kopā ar Lieni varēs  iepazīt latvju zīmju spēku, nozīmi un skaidrojumu un izšūt sev atbilstošākās zīmes uz savas somiņas veiksmei, aizsardzībai un veselībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Doma tieši par šādu meistarklasi pasākumā “Satiec savu meistaru!” Lienei Strazdiņai radās XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku gaidīšanas noskaņās, tie šovasar Rīgā notiks no 30. jūnija līdz 9. jūlijam.

Dziesmu svētkiem gatavojas daudzi, svētkos būs gan gājiens, gan mēģinājumi un koncerti.

“Ko cilvēks ņem līdzi, kad dodas ceļā? Galvenais ir maks, telefons, arī brilles, ja tās vajag, un to  visu vajag kaut kur salikt. Somiņas problēma ir katros dziesmu svētkos, tad ir visādi maisiņi, kas neizskatās labi, it īpaši pie tautastērpa. Tāpēc meistarklasē kopā ar mani varēs pagatavot jostas somiņu dziesmu svētkiem un izšūt uz tās savu vēlējumu ceļam. Šīs somiņas nav etnogrāfiski pareizas, taču piestāv tautas tērpam un ir ar latvisko kodu, – paši darām, paši radām skaistumu,” teic Liene Strazdiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

TLMS “Smiltene” vadītāja piebilst, ka tādas somiņas pie jostas var nēsāt arī ikdienā kā interesantu sava tērpa akcentu – vai nu uzvērtas uz jostas vai uz aukliņas, ko apsien ap vidu, tāpēc meistarklase var būt saistoša ne tikai dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Piedevām papildu studijas vadīšanai  Liene Strazdiņa pēta latvju rakstu zīmes, tāpēc nodarbības laikā pastāstīs par šīm zīmēm, par to, kā ar šo ornamentu palīdzību cilvēks var īsi nodot kādu noteiktu informāciju. Ja meistarklases apmeklētāji vēlēsies, viņi ar latvju rakstu zīmēm, tās izšujot uz somiņas auduma ar mulinē diegiem, varēs uzrakstīt uz savas somiņas kādu vēlējumu.

Materiālus somiņas darināšanai sagādās Liene Strazdiņa, meistarklases apmeklētājiem izdevumi par tiem gan jāsedz pašiem.

Ņemot vērā, ka šajā meistarklasē vietu skaits ir ierobežots, interesentiem jāpiesakās iepriekš, zvanot  uz tālruni 25455507. 

GALERIJA: Satiec savu meistaru, – viņi jau gaida!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.