Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Saskaitīti vairāk nekā 8000 putnu pie barotavām 213 vietās Latvijā

Zilzīlīte. Foto: Tomass Ķerus

Šogad janvāra beigās aizvadīta Latvijas Ornitoloģijas biedrības ikgadējā akcija “Ziņo par putniem dārzā”. Dati ienākuši no 213 vietām un kopā uzskaitīti vairāk nekā 8100 putni, pārstāvot 67 dažādas putnu sugas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visdaudzskaitlīgāk ziņotās sugas aizvien ir lielā zīlīte (1519 putni, 171 vietā), lauku zvirbulis (1043 putni, 84 vietās), pelēkā vārna (456 putni 72 vietās), zaļžubīte (449 putni 48 vietās). Taču pie visbiežāk sastopamajām sugām ir minama arī zilzīlīte, kas konstatēta 128 vietās (kopskaitā 324 putni).

Dzenis. Foto: Kristīne Bučinska

“Lai arī, iespējams, laikapstākļu dēļ šogad ziņojumu ir mazliet mazāk, tomēr putnu vērotājiem ir izdevies novērot par 14 sugām vairāk nekā pērn. Interesanti, ka šogad akcijas laikā ķivuļi tikai novēroti deviņas reizes lielākā skaitā nekā pērn, savukārt cekulzīlītes – divas reizes vairāk,” akcijas norisi raksturo Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs Andris Dekants, piebilstot, ka reģistrētie dati ornitologiem palīdz apzināt, kur un kādas putnu sugas Latvijā sastopamas ziemas mēnešos.

Interesantākās sugas novērojums pieder Latvijas Ornitoloģijas biedrības Cēsu grupas dalībniekam Sandim Laimem, kurš uzturējās Cēsīs pie Lauciņu karjera un saskatīja un ierakstīja arī balsi kalnu ķeģim, Latvijā reti sastopamu un neligzdojošu žubīšu dzimtas dziedātājsputnu sugu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijas laikā pērn Latvijā 280 putnu barošanās vietās saskaitīti 9838 putni, pārstāvot 53 putnu sugas. Akcijas “Ziņo par putniem dārzā” mērķis ir saskaitīt putnus dārzā vai pie putnu barotavas, ziņojot par tiem dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē Dabasadati.lv. Ideja par akciju “Ziņo par putniem dārzā” aizgūta no Lielbritānijas, kur putnus dārzos ziemā skaita kopš 1979. gada. Akcija Latvijā norisinās jau sesto gadu, vienlaikus ar šādu pašu aktivitāti kaimiņvalstīs un citviet Eiropā.

Foto: Kristīne Bučinska

Akcija tiek rīkota ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Par Latvijas Ornitoloģijas biedrību

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) ir lielākā dabas organizācija Latvijā, kura pateicoties 800 biedriem, veic savvaļas putnu izpēti un tiecas saglabāt to dzīvotnes Latvijā, rūpējoties par dabas daudzveidību cilvēku un putnu labklājības vārdā. Par putnu daudzveidību iestājas kopš 1985. gada. Izdod vienīgo žurnālu par putniem latviešu valodā “Putni dabā”.  Ir starptautiskās putnu aizsardzības organizācijas “BirdLife International” pārstāvis Latvijā. Plašāk: www.lob.lv un Facebook.com/LOB.LV.

Informāciju sagatavoja: Kitija Balcare, Latvijas Ornitoloģijas biedrības komunikācijas speciāliste

“Ziņo par putniem dārzā 2022″karte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.