Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sarunu festivālā “Lampa” vecāki aicināti uz sarunu par kultūras pieejamību skolās

2. jūlijā no plkst. 14.00 līdz 15.30 sarunu festivālā “Lampa” kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” komanda aicina vecākus ar skolas vecuma bērniem un citus interesentus uz “miniLampa” telti Cēsu pils parkā, kur būs iespēja noskatīties Valmieras drāmas teātra izrādi “Slinkums” un piedalīties sarunā par kultūras pieejamību skolās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vecāki grib būt pārliecināti, ka skolā pasniegtās pusdienas ir veselīgas un kvalitatīvas. Vai tikpat aktīvi vecāki interesējas par skolas piedāvāto kultūras ēdienkarti? Ja kvalitatīvu kultūras notikumu iepazīšana ir nozīmīga bērnu mācīšanās procesā, tad kā to nodrošināt? Vai vecāki zina, ko skolotāji izvēlas, un uzticas šai izvēlei, un vai tas ir vislabākais, ko varam sniegt skolēniem?

Plkst. 14.00 skolēniem un vecākiem piedāvājam noskatīties Valmieras drāmas teātra izrādi “Slinkums”, kas stāsta par trīs draugiem, kas plāno doties uz Sliņķu zemi. “Slinkums kādreiz piemeklē ikvienu no mums, un tas ir pat veselīgi dažkārt paslinkot, tomēr ir jābūt uzmanīgiem, jo pārāk ilga slinkošana ir kaitīga veselībai un prātam,” tā izrādes veidotāji. Režisors – Toms Treinis, lomās – Anna Nele Āboliņa, Toms Veličko un Artis Jančevskis. Izrāde ir veidota 1.–6. klašu skolēniem, tās ilgums 45 minūtes.

Pēc izrādes “Slinkums” noskatīšanās vecāki aicināti uz sarunu ar aktieriem, programmas “Latvijas skolas soma” eksperti komunikācijas jautājumos Ingu Biku, eksperti satura jautājumos Leldi Kristiānu Vozņesensku un Istabas teātra radošo direktoru, režisoru Jāni Znotiņu gan par tikko redzēto, gan ko ar izjusto un piedzīvoto darīt tālāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Palīdzēsim saprast, kā darbojas programma “Latvijas skolas soma” un kas no tās pienākas katram skolēnam. Noskaidrosim, kur atrast informāciju par esošo piedāvājumu un kāds tas ir, kā arī kā izvēlēties kvalitatīvu vispiemērotāko un aizraujošāko kultūras norisi. Sarunā labprāt uzklausīsim vecāku un bērnu pieredzi, kā arī atbildēsim uz jautājumiem, lai visi kopā padarītu bērnu sastapšanos ar kultūru aizraujošu un vērtīgu.

Kopš 2018. gada rudens kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” skolēniem nodrošina valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, saistot tās ar mācību saturu. Programmu “Latvijas skolas soma” administrē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Informāciju sagatavoja: Inga Bika, Programmas “Latvijas skolas soma” eksperte komunikācijas jautājumos, Latvijas Nacionālais kultūras centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.