Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sarunu festivālā “Lampa” noslēdzas Vislatvijas sarunu cikls jauniešiem

Publicitātes foto.

Sarunu festivālā “Lampa” uz Jaunās skatuves 2. jūlijā plkst. 16.30 – 17.30 notiks noslēguma pasākums sarunu ciklam, kas 4 mēnešus noritēja dažādos Latvijas reģionos, par Eiropas Jaunatnes mērķiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad jauniešiem sarunu festivālā “Lampa” ir īpaši veltīta skatuve, kas ļoti zīmīgi ir arī nosaukta par “Jauno skatuvi”. Šīs skatuves programma ir balstīta jauniešu līdzdalības un vienlīdzības principos: aktivitātes izstrādā un vada jaunieši, kā arī viņu balsis ir iekļautas diskusijās un citās aktivitātēs. Tieši uz Jaunās skatuves 2. jūlijā 16.30 plānota aizraujoša saruna ar improvizācijas elementiem “Tu arī mērķē augstāk?”, kuras laikā apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par Eiropas Jaunatnes mērķiem un citu jauniešu radītajiem priekšlikumiem, kā arī pašiem piedalīties priekšlikumu izstrādē, kurus pēc tam Latvijas Jaunatnes padome iesniegs ministrijām, lai jauniešu balsis un idejas tiktu sadzirdētas. Aicinām pievienoties ikkatru, kas vēlās izzināt, vērot, iesaistīties, smieties un piedalīties!

Šogad, atzīmējot Eiropas Jaunatnes gadu, Latvijas Jaunatnes padome jo īpaši vēlas vērst uzmanību uz to, ka jauniešiem ir iespēja ietekmēt Eiropas nākotni. Tieši tādēļ jau kopš marta Latvijas Jaunatnes padome sadarbībā ar draugiem no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras rīkoja sarunu ciklu par Eiropas Jaunatnes mērķiem, kas ir pašu jauniešu izvirzīti mērķi jaunatnes politikai Eiropas Savienībā. Kopā viesojāmies 11 dažādos Latvijas reģionos, lai apspriestu katru no šiem mērķiem un apkopotu jauniešu priekšlikumus par to, kā uzlabot šī brīža situāciju gan vides un ilgtspējas jautājumos, gan dzimumu līdztiesībā, garīgajā veselībā un labklājībā, lauku jauniešu iekļaušanā un attīstības veicināšanā un citās tēmās, kas jau ietekmē un turpinās ietekmēt jauniešu dzīves kvalitāti arī turpmāk.

Eiropas Komisija 2022. gadu pasludinājusi par Eiropas Jaunatnes gadu ar mērķi rosināt domāt par jauniešu nākotni, lomu un viņu aktīvu līdzdalību Eiropas kopējās labklājības un ilgtspējas veidošanā, tādā veidā sniedzot jauniešiem iespējas zaļākai, digitālākai un iekļaujošākai nākotnei. Latvijā Eiropas Jaunatnes gada nacionālā koordinatore ir Latvijas Jaunatnes padome, kas ir lielākā jaunatnes organizāciju apvienība Latvijā. Eiropas Jaunatnes gads tiek īstenots ar  Eiropas Komisijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un dažādu NVO atbalstu. Vairāk par Eiropas Jaunatnes gadu iespējams lasīt: ljp.lv/ejg

Informāciju sagatavoja: Marija Cirule, Latvijas Jaunatnes padomes projektu aktivitāšu koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.