Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sargies, lācis!

Foto: Jurģis Vancāns

Ja mājsēdes laikā dodaties Zvārtavas pils virzienā, tad vērojiet apkārtni uzmanīgi un, visticamāk, pamanīsiet lāčus. Kaut uzraksts brīdinās „Sargies, lācis!” droši varat kāpt ārā no auto un tiem tuvoties, pat nofotografēties, jo šie lāči ir pavisam pieradināti un cilvēkiem nekaitīgi. Protams, jau sapratāt, ka šie lāči ir cilvēku roku darbs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reaģējot uz cilvēku pastiprināto interesi par lāčiem, zvārtavietis Jurģis nolēma akcentēt faktu, ka pekaiņi vispirms tomēr tika pamanīti Zvārtavas pusē. „Skatoties, kāda ņemšanās ap un par Valkas lāčiem, un to, ka pirmie signāli bija no Zvārtavas, tapa 1:1 izmērā šādi veidojumi par prieku sev un garāmbraucējiem. Pils viesiem patīk,” raksta mums portāla lietotājs, kurš atsūtīja arī fotouzņēmumus.

Jāatzīst, sākumā patiešām nevarējām pateikt – īsti lāči vai cilvēku roku darbs. Jurģis www.ziemellatvija.lv stāsta, kaut lāči ir divdimensiju druka, pat viņš, puskrēslā un savā nodabā ejot, ir satrūcies, cik reāli tie izskatās. Cilvēkiem patīkot. Autobraucēji piebremzē, kad ierauga lāča veidolu, bet riteņbraucējiem, kas brauc pa stigu, sajūtas asākas. Cilvēki fotografējas un gūst pozitīvas emocijas. Lāčus izveidojis aiz gara laika, jo, saslimstot ar kovidu, mēnesi nācies dzīvot lauku mājās, tad nu atradies laiks arī šādam darbam.

Kamēr lāči nav devušies ziemas guļā, iesakām mājsēdi izdaiļot ar braucienu uz Zvārtavas pili un sastapt lāčus. Lāčus atradīsiet Smiltenes novada Gaujienas pagasta Zvārtavas ciemā, braucot no Gaujienas puses uz pili ceļa labajā pusē. Tie tur ir divi. Kā zināms, jau kopš vasaras cilvēku prātus nodarbina tas, kā pārliecināt divus palaidnīgus lāčus nenākt viņu sētā. Notverti Gaujienas pusē, palaidņi tika aizvesti katrs uz savu mežu, bet Valkas novadā izlaistais lācis atkal atrada ceļu pie cilvēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piebilstam, ka šonakt Valkas pusē ir izdevies iemānīt kastē lāci, kurš pie Elzas kundzes uz viņas sētu vakariņās bija atnācis jau trešo reizi. Nu pekainis aizvests uz citu mežu.

Foto: Jurģis Vancāns

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.