Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sapņi uzzied mīlestībā

Prasmīgās rokās sapņu ķērāji var pieņemt visdažādāko veidolu – arī izskatīties pēc populārās animācijas filmas varoņa minjona, izstādi “Sapņu pasaule” izrāda Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre Zane Indriksone. Foto: Sandra Pētersone

Sapņu ķērāji, koši ziedi un mīlestības noskaņas – izstādes par šādu tēmu šomēnes piedāvā apskatīt Smiltenes bibliotēka un tās Bērnu apkalpošanas nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Februāris saistās ar Valentīndienu, mīlestības svētkiem, tāpēc bibliotēkas kolektīvs vēlas savus apmeklētājus pārsteigt un iepriecināt ar ko īpašu.

Tas, kas pasargā no negatīvā

“Sapņu pasaule” – izstādi ar šādu nosaukumu līdz 3. martam var redzēt bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā Gaujas ielā 1 (sporta halles ēkā). Tur izlikti 22 sapņu ķērāji, ko speciāli šai izstādei darinājusi Palsmanes pagasta iedzīvotāja Lāsma Veigule. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ar kolēģi domājām, ko tādu jauku varētu parādīt februārī, jo ir taču Valentīndiena. Izstādes jau pašas virsū neskrien. Dažkārt mums, darbiniekiem, jādomā, ko uzrunāt savā paziņu lokā, un tā tapa doma par sapņu ķērājiem, – uzrunāju Lāsmu Veiguli,” stāsta Zane Indriksone, Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre.

Gatavot sapņu ķērājus Lāsma iemācījās no kolēģes, kad strādāja bērnudārzā par skolotāju, un savus pirmos darbiņus izgatavoja Smiltenes novada labdarības akcijai “Balta, balta mana sirds”.

Šobrīd sapņu ķērājus viņa darina pēc pasūtījuma, kā arī dāvina draugiem. “Patīk tos darināt un iepriecināt gan lielus, gan mazus. Bez vīra prasmīgajām rokām pie šādiem netiktu, jo pamatnes gatavo tieši viņš, par ko viņam liels paldies,” pateicas Lāsma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sapņu ķērāju vēsturiskā izcelsme meklējama Amerikas indiāņu kopienās. Ezotēriski sapņu ķērājs ir talismans, tiek uzskatīts, ka tas īpašnieku atbrīvo no sliktiem sapņiem, kā arī no bezmiega un murgiem un pasargā no visa negatīvā, atstājot vietu labiem notikumiem.

Sākotnēji sapņu ķērājs tika piestiprināts tikai virs gultas vietas, bet mūsdienās cilvēki to karina  visdažādākajās vietās – pie spoguļa, mājokļa durvīm, automašīnā un citur. 

Pamudinājums samīļot arī ikdienā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes bibliotēka Baznīcas laukumā 13 piedāvā apskatīt divas izstādes. Abonementa daļā līdz 31. martam ir izlikta jaunās gleznotājas, rīdzinieces Alises Prāmnieces personālizstāde “Uzziedi” – košas gleznas, kuru centrā ir ziedi.

Savukārt bibliotēkas logos līdz 28. februārim var apskatīt Smiltenes mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi “Ak, mīļo Sirdspuķīt!”, kas veltīta Valentīndienai.

Valentīndienas izcelsmes vēsture un leģendas par Svēto Valentīnu ir dažādas, plašāku informāciju un interesantus faktus par to varat uzzināt, apmeklējot Smiltenes bibliotēku, aicina Alda Liuke, Smiltenes bibliotēkas bibliogrāfe.

Smiltenes mākslas skolas direktores vietniece Aisma Valtera par izstādes tapšanu stāsta: “Gaidot ikgadējos mīlestības svētkus Valentīndienu, jaunāko grupiņu audzēkņi radījuši košus, rožainus, mīlestības un bērnības sapņainuma caurstrāvotus darbiņus par tēmu “Mana sirdspuķīte”. Zīmējumu autori ir bērni vecumā no 7 līdz 10 gadiem. Viņu darbi priecēs garāmgājējus un bibliotēkas apmeklētājus, rotājot Smiltenes bibliotēkas logus. Laipni aicinām aplūkot vissirsnīgākās no sirdspuķītēm! Lai Mīlestības svētkos sirdīs uzplaukst pavasaris un sirsnīgie bērnu sveicieni rada svētku sajūtu ikvienam un ir kā pamudinājums samīļot savus tuviniekus arī ikdienā!”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.