Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Santa Vintere pārstāvēs Smiltenes vidusskolu Valsts ģeogrāfijas 39. olimpiādes noslēdzošajā posmā

Foto: No personīgā arhīva

Smiltenes vidusskolas 12. b klases skolniece Santa Vintere ieguvusi pirmo vietu novada olimpiādē un uzaicināta uz Valsts ģeogrāfijas 39. olimpiādes trešo – noslēdzošo posmu! Apsveicam, no sirds lepojamies un vēlam veiksmi! Paldies ģeogrāfijas skolotājai Ingunai Rullei par to, ka palīdzēja Santai sagatavoties olimpiādei!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

12. klasē Santai vairs ģeogrāfijas stundu nav. “Pirms olimpiādes konsultācijās pie skolotājas Ingunas Rulles atkārtojām to, kas jau bija piemirsies, kā veic dažādus aprēķinus un tamlīdzīgas lietas,” stāsta Santa, sakot paldies skolotājai arī par to, ka viņu jau pamatskolā aizveda uz Vidzemes jauno ģeogrāfu skolu (JĢS). Piedalīšanās tās aktivitātēs viņu savedusi kopā ar daudz erudītiem jauniešiem, ar kuriem kopā startēts dažādās prāta spēļu sacensībās.

Viena no komandām, kurā Santa prāta spēlēs piedalās kopā ar vairākiem Vidzemes JĢS skolotājiem, žūrijas pārstāvjiem, cilvēkiem, kuri paši skolas laikā apmeklējuši JĢS, ir “Gaujas hiēnas”. “Ja man būtu jānosauc autoritātes ģeogrāfijas jomā, tie noteikti būtu viņi,”  atzīst Santa.  “Skatoties, kā šie cilvēki zibenīgi var nosaukt visas pasaules augstākās virsotnes, atbildēt uz dažādiem citiem jautājumiem, jā, arī man gribētos būt tikpat zinošai. Tas bija viens no motīviem, kāpēc apmeklēju JĢS un sāku vairāk interesēties par ģeogrāfiju.”

Ģeogrāfija – tā sevī ietver ļoti daudz. Santu tajā visvairāk interesē kultūras aspekts un tas, kā dzīvo cilvēki dažādos klimatiskajos apstākļos. “Ceļojot, man vairāk par skaistajiem tūrisma objektiem, kuras par lielu naudu rāda ekskursantiem, interesē vietējo cilvēku ikdiena, sadzīve un viņu īpašās vietas.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Santai patīk izaicinājumi. Par tādu viņa uzskata arī šā gada ģeogrāfijas olimpiādi, kurā ne vienā vien uzdevumā nācies nopietni palauzīt galvu. “Ļoti patika uzdevums, kurā doti video un karte ar 20 dažādām pasaules vietām, kuras vajadzēja atpazīt. Objekti bija nofilmēti ļoti dažādos rakursos. Ir arī līdzīga spēle, ko labprāt šad tad uzspēlēju ikdienā.”  

Santa pieder jauniešiem, kuri uzskata, ka zemi, kurā dzīvojam, aizņemamies no nākamajām paaudzēm. Tāpēc viņa jau no pirmajām klasēm vienmēr iesaistījusies dažādās skolas organizētajās ekoskolas aktivitātēs, arī mājās šķiro atkritumus un uz ielas nekad nepaiet garām zemē nomestām lietām.  

Brīvajā laikā Santai patīk būt laukos, Jaunlaicenē, kur viņa vasarā palīdz mammai dārza darbos, tā atpūšoties no intensīvās mācību sezonas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mērķtiecīga, erudīta, idejām bagāta, izpalīdzīga un draudzīga,” par Santu saka viņas ģeogrāfijas skolotāja Inguna Rulle. “Esmu pārliecināta – Santa prastu rast risinājumu jebkurā situācijā.”

Turam īkšķus, lai mūsu Santai viss iet no rokas arī olimpiādes nākamajā posmā!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.