Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Saņem jaunu meža ugunsdzēsības automašīnu

Saņemt jauno meža ugunsdzēsības automašīnu “Mercedes Benz Unimog” no uzņēmuma SIA “Unimotors Latvia” pārstāvja Gata Smiltiņa (no kreisās) Smiltenes novada Silvā ieradās Valsts meža dienesta (VMD) Ziemeļaustrumu virsmežniecības virsmežzinis Aldis Bricis, VMD transporta pārraugs Gvido Kaufelds, Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris ugunsapsardzības jautājumos Pēteris Drozdovs, VMD meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis un Ziemeļaustrumu virsmežniecības Gulbenes meža ugunsdzēsības stacijas vadītājs Vilnis Širaks.
FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Valsts meža dienesta Ziemeļaustrumu virsmežniecība saņēmusi jaudīgu, šogad ražotu īpaši meža ugunsgrēku dzēšanai pielāgotu “Mercedes Benz Unimog U4000” autocisternu.  Līdz nepieciešamības brīdim doties izsaukumam tā atradīsies garāžā Smiltenes novada Launkalnes pagasta Silvā (viena no Ziemeļaustrumu virsmežniecības struktūrvienībām ir Smiltenes mežniecība).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tie mums ir svētki,” par jaunās ugunsdzēsības automašīnas saņemšanu  “Ziemeļlatvijai” teic Valsts meža dienesta (VMD) ģenerāldirektora vietnieks Normunds Jurkāns, kurš bija klāt šajā notikumā.

Maksimāli pielāgota savam uzdevumam

Meža ugunsgrēku dzēšanai piemērotās novecojušās tehnikas nomaiņu VMD pakāpeniski uzsāka  2011. gadā, kad iegādājās pirmās 10  “Mercedes Benz Unimog U4023” automašīnas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Latvijā VMD rīcībā ir jau 35 šādas meža ugunsdzēsības automašīnas, no tām šogad virsmežniecības saņēmušas četras, ieskaitot uz Smiltenes mežniecību atvesto. VMD Smiltenes mežniecībā tagad ir divas “Mercedes Benz Unimog U4000” automašīnas (U4000 un U40023) – jaunā un 2011. gadā saņemtā.

“Šādas automašīnas ir ļoti labs darbarīks, un kas meža ugunsdzēsībā var būt vēl svarīgāk?  Ar vecajām automašīnām strādāt bija lēnāk un sarežģītāk, ar jaunajām – daudz ātrāk, ērtāk un ergonomiskāk,” uzsver Nomunds Jurkāns.

“Mercedes Benz Unimog” ugunsdzēsības automašīnas VMD piegādā uzņēmums  SIA “Unimotors Latvia”, kas uzvarēja iepirkuma konkursā. Viena šāda automašīna maksā 265 000 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma  pārdošanas speciālists Gatis Smiltiņš skaidro, ka šo automašīnu šasiju ražo Vācijā, “Mercedes Benz Unimog” rūpnīcā, bet virsbūvi un aprīkojumu – Lietuvā.  

Automašīna var  attīstīt ātrumu līdz 90 kilometriem stundā, tai ir pilnpiedziņa, 12 pārnesumi, tai skaitā pazeminātie, riepu spiediena regulēšana, lai varētu braukt pa ceļiem ar zemu nestspēju,  augstspiediena spoles, ar kurām var labi nodzēst kūlas ugunsgrēkus, cisterna ar 2,5 kubikmetru ietilpību, sūknis un cits aprīkojums, kas ir maksimāli pielāgots Valsts  meža dienesta uzdevumu veikšanai.

Automašīnas rāmis ir īpaši būvēts uz torsiona principa, lai varētu pārvarēt dažādus šķēršļus, kāpumus, kritumus. Automašīna var pārvietoties līdz pat 0,8 metriem dziļā ūdenī. Tai ir salīdzinoši viegls svars kopā ar pilnu ūdens mucu – 10  tonnas, kam ir liela nozīme, lai automašīnai būtu mazāks iestigšanas risks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ar kolēģiem esam izstrādājuši tādu komplektāciju, kas izpilda visas VMD vajadzības un atbilstoši šai komplektācijai šīs mašīnas arī tiek ražotas,” piebilst Gatis Smiltiņš.

Uzņēmums arī rīko apmācības tiem VMD darbiniekiem, kuri ar šo tehniku dosies dzēst meža ugunsgrēkus.

Lai ugunsnelaime nepārsniegtu vienu hektāru

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VMD Ziemeļaustrumu virsmežniecībā šādas “Mercedes Benz Unimog” ugunsdzēsības automašīnas ir arī Alūksnes un Gulbenes mežniecībās.

Ziemeļaustrumu mežniecības pārziņā esošajā teritorijā, arī Smiltenes novadā, ir salīdzinoši lieli meža vienlaidus masīvi un līdz ar to ir augstāks mežu ugunsgrēku izcelšanās risks, tādēļ labai tehniskajai bāzei ir liela nozīme, uzsver VMD  Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks  Zigmunds Jaunķiķis.

“Valsts mums (VMD – redakcijas piezīme) ir uzticējusi meža ugunsdzēsības funkciju, un tad nu attiecīgi visu maksimāli darām, lai samazinātu ugunsgrēka platības, lai būtu ātrāks reaģēšanas laiks un ātrāka nokļūšana ugunsgrēka vietā. Ar šo jauno mašīnu tas ir iespējams,” uzsver Zigmunds Jaunķiķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VMD Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā šogad reģistrēti 12 meža ugunsgrēki ar kopējo platību līdz pieciem hektāriem, informē Pēteris Drozdovs, Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris ugunsapsardzības jautājumos.

Latvijā šogad reģistrēti un dzēsti 385 meža ugunsgrēki ar kopējo izdegušo platību 221 hektāra apmērā. Salīdzinoši tas nav daudz, taču katrs hektārs meža ir vērtīgs. Jaunās automašīnas palīdzēs noturēt rādītāju, uz ko VMD tiecas, proti, lai katrs ugunsgrēks nebūtu lielāks par vienu hektāru.

Lai labi ripotu, ir jāaplaista! Šo ieteikumu, Valsts meža dienesta Ziemeļaustrumu virsmežniecības Smiltenes mežniecībai saņemot jaunu, meža ugunsgrēku dzēšanai pielāgotu “Mercedes Benz
Unimog U4000” automašīnu, ievēro virsmežniecības inženieris ugunsapsardzības jautājumos Pēteris Drozdovs. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.