Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sākusies pieteikšanās jauniešu biznesa ideju konkursam “Biznesa skices”

Group of young business people and designers.They working on new project.Startup concept.

Lai veicinātu jauniešu radošumu, sadarbības un plānošanas prasmes, kā arī iesaisti mūsdienu ilgtspējas izaicinājumu risināšanā, jau piekto gadu notiks biznesa plānošanas konkurss “Biznesa skices”. Līdz 22. janvārim skolēnu un studentu komandas no visas Latvijas aicinātas pieteikties konkursam, ko organizē Swedbank sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā “Biznesa skices” var pieteikties pamatskolu (7.-9. klašu), vidusskolu (10.-12. klašu skolēni un profesionālo vidējo izglītības iestāžu 1.-4. kursa audzēkņi), kā arī augstskolu (bakalaura un 1. līmeņa studiju programmas studenti) komandas. Aicinātas pieteikties gan komandas, kam jau ir savs skolēnu mācību uzņēmums vai biznesa ideja, gan tie, kuriem to vēl nav. Tā ir iespēja jauniešiem darboties biznesa videi pietuvinātos apstākļos un izmēģināt noderīgus rīkus un platformas, kā arī pārbaudīt savas biznesa idejas potenciālu un dzīvotspēju, jo visas idejas vērtēs ne tikai ekspertu žūrija, bet arī potenciālie klienti. Šogad īpaši gaidītas ir biznesa idejas, kas risina iedzīvotāju vajadzības ilgtspējīgā veidā, rūpējoties par planētu un cilvēkiem.

““Biznesa skices” ir iespēja jauniešiem iepazīties ar biznesa pasauli – grūtībām un izaicinājumiem, komandas darbu un neatlaidību. Tā ir lieliska iespēja jau skolā vai pirmajos studiju kursos saprast, vai uzņēmējdarbība ir īstais nākotnes ceļš. Konkursa iepriekšējie gadi ir pierādījuši, ka jaunieši ir spējīgi īstenot lieliskas idejas. Arī šogad aicinām konkursā piedalīties pamatskolas, vidusskolas, tajā skaitā profesionālās izglītības iestāžu skolēnus, kā arī bakalaura programmu audzēkņus, īstenot biznesa idejas un attīstīt savu uzņēmēja garu,” norāda Reinis Jansons, Swedbank Finanšu institūta vadītājs.

Starp iepriekšējo gadu finālistiem bijuši tādas biznesa idejas kā vietnes kodēšanas apguvei, podi, kas aplaista augus, attīstošās koka konstrukcijas bērniem, ēšanas instruments ar stabilizatoru cilvēkiem ar veselības problēmām, stends elektroskrejriteņu uzlādei un saslēgšanai, dažādas spēles un lietotnes kvalitatīvai brīvā laika pavadīšanai un jaunu prasmju apgūšanai u. c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss “Biznesa skices” norisināsies no 3. janvāra līdz 27. martam, kad tiks paziņoti uzvarētāji. Katrā vecuma grupā 1. vietas ieguvēji saņems 1500 eiro, 2. vietas ieguvēji – 1000 eiro, bet komandas, kas iegūs 3. vietu, – 500 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Vairāk par pieteikšanos un konkursa norisi uzziniet šeit.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.