Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sākusies gada ienākumu deklarāciju iesniegšana

Foto: Ģirts Ozoliņš

No 1. marta Latvijas iedzīvotāji Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var sākt iesniegt iedzīvotāju ienākumu deklarācijas par 2021. gadu. Tās var iesniegt elektroniski Elektroniskās deklarēšanas sistēmā jeb EDS, jo tajā automātiski ielasās visi VID rīcībā jau esošie dati un aprēķinās maksājamās summas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liela daļa iedzīvotāju ienākumu deklarāciju var iesniegt brīvprātīgi un to var darīt trīs gadu garumā. Savukārt personām, kuras aizvadītajā gadā veikušas saimniecisko darbību, guvušas ienākumus ārzemēs vai ir izīrējuši mājokli, ienākumu deklarācija jāiesniedz obligāti. To var izdarīt līdz 1. jūnijam.

VID tīmekļvietnes sadaļā “Gada ienākumu deklarācija” ir pieejama video pamācība, semināra ieraksts un citi informatīvi materiāli.

Tiem cilvēkiem, kuriem pašiem nav pietiekamu prasmju vai pieredzes EDS lietošanā, palīdzēt sagatavot deklarāciju var ģimenes locekļi. Ģimenes locekļi savu radinieku attaisnotos izdevumus var iesniegt savā deklarācijā. Deklarācijā var iekļaut vecāku, vecvecāku, bērnu, mazbērnu un arī laulāto attaisnotos izdevumus par ārstniecību un izglītību, kā arī izglītības un ārstniecības izdevumus par māsām un brāļiem, kuriem ir noteikta 1. vai 2. grupas invaliditāte.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.