Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sākusies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana

Bijusī valcēniete Sintija Kvēpa gaidāmajās 14. Saeimas vēlēšanās kandidē no Vidzemes saraksta ar 28. kārtas numuru no partiju apvienības “Attīstībai/Par!”. Nākamais aiz viņas ar 29. kārtas numuru seko Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Foto: No personīgā arhīva

No aizvadītās trešdienas, 13. jūlija, līdz otrdienai, 2. augustam, partijas Centrālajā vēlēšanu komisijā var iesniegt savu deputātu kandidātu sarakstu gaidāmajām 14. Saeimas vēlēšanām. Tās notiks 1. oktobrī, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēl 100 parlamenta deputāti. Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Savukārt kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kas vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeimas vēlēšanās ir pieci vēlēšanu apgabali – Rīga, Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale, un no katra apgabala Saeimā jāievēl noteikts deputātu skaits.

Derīgs balsošanas dokuments – pase vai eID karte  

Vēlēšanu apgabalos ievēlējamo deputātu skaitu nosaka Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) proporcionāli apgabala vēlētāju skaitam, kāds reģistrēts Fizisko personu reģistrā četrus mēnešus pirms vēlēšanu dienas. Balsošanas dokuments ir derīga Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID karte). 14. Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs. Tas padarīs ērtāku dalību vēlēšanās vēlētājiem, kuriem ir tikai eID karte. Iepriekšējās Saeimas vēlēšanās vēlētājiem, kuru rīcībā bija tikai eID karte, bija nepieciešama vēlētāja apliecība, kuru pirms vēlēšanām bija jāizņem kādā no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajām nodaļām. Lai nodrošinātu, ka katrs vēlētājs balso tikai vienu reizi, dalību vēlēšanās atzīmēja ar spiedogu pasē vai vēlētāja apliecībā, taču turpmāk to plānots aizstāt ar atzīmi elektroniskajā tiešsaistes vēlētāju reģistrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagaidām reģistrēti divi saraksti

Pirmie deputātu kandidātu saraksti jau ir iesniegti, bet pārējie vēl gatavojas. Sarakstos būs lasāmi arī valcēniešu uzvārdi, jo 14. Saeimas vēlēšanās startēs vairāki cilvēki, kas ir un bija saistīti ar Valkas novadu. No Smiltenes novada pirmajos iesniegtajos sarakstos kandidātu nav.

Pirmie deputātu kandidātu sarakstu un priekšvēlēšanu programmu iesniedza partiju apvienība “Attīstībai/Par!” ar 115 kopējo deputātu kandidātu skaitu uz visiem pieciem vēlēšanu apgabaliem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidzemes vēlēšanu apgabalā iesniegtajā deputātu kandidātu sarakstā ar 28. kārtas numuru uz vietu Saeimā pretendē bijusī valcēniete, kurai joprojām Valkā dzīvo mamma,  Rakstniecības un mūzikas muzeja Krājuma izpētes nodaļas vadītāja Sintija Kvēpa (dzimusi 1979. gadā ). Savukārt sarakstā ar pēdējo, 29. kārtas numuru Saeimas vēlēšanās startē Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (dzimis 1964. gadā). “Attīstībai/Par!” Vid­zemes saraksta “lokomotīve” ir pašreizējais Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (dzimis 1966. gadā).

Nākamie, kas iesnieguši savu deputātu kandidātu sarakstu ar kopējo kandidātu skaitu 65 uz visiem pieciem vēlēšanu apgabaliem, ir politiskā partija “Stabilitātei!”. Izpētot deputātu kandidātu sarakstu, kas iesniegts Vidzemes vēlēšanu apgabalam, atklājās, ka no 12 kandidātiem neviens nav no Valkas un Smiltenes novada. Vid­zemes sarakstā ar 1. kārtas numuru startē Amils Saļimovs (dzimis 1985. gadā), SIA “Eiro Trade” valdes loceklis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.