Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sākas pieteikšanās sociālās uzņēmējdarbības attīstības programmā “Pārmaiņu akadēmija”

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija sadarbībā ar “Luminor” banku pirmo reizi Latvijā uzsāk bezmaksas sociālās uzņēmējdarbības attīstības programmu “Pārmaiņu akadēmija”, kas paredzēta tiem uzņēmumiem, biedrībām un biznesa ideju autoriem, kuri jau darbojas sociālajā uzņēmējdarbībā un vēlas spert soli tālāk savas organizācijas vai idejas attīstībā. Attīstības programmas mērķis ir veicināt jau esošu sociālās uzņēmējdarbības organizāciju un ideju attīstību, stiprinot to kapacitāti un sekmējot jaunu virzienu un produktu attīstību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ir daudz programmu, kas strādā ar jaunām idejām, bet ir nepieciešams stiprināt arī tos sociālos uzņēmumus, kas jau ir nostabilizējušies, bet kam ir jāpalīdz spert nākamo soli,” norāda Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa.

“Pārmaiņu akadēmijas” dalībniekiem būs iespēja piedalīties sešu mēnešu apmācībās, kur dažādu jomu eksperti sniegs praktiskas zināšanas un individuālās konsultācijās palīdzēs izstrādāt idejas attīstības plānus, kā arī uzsākt to ieviešanu.

“Esam gandarīti  kopā ar Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju palīdzēt veicināt, attīstīt un īstenot sabiedrībai svarīgas sociālas idejas, projektus un produktus. Mums ir būtiski atbalstīt idejas, kas ir orientētas uz sabiedrībai nozīmīgu jautājumu un problēmu risināšanu, un vēl būtiskāk tas ir patlaban, kad ģeopolitisku notikumu ietekmē varam sniegt ievērojamu atbalstu dažādos veidos īstenojot sociālas aktivitātes, kur gan uzņēmējiem, gan visai sabiedrībai ir jāapvienojas, lai kopīgiem spēkiem tās risinātu. Tāpēc aicinām ikvienu sociālās uzņēmējdarbības ideju autoru pieteikt savu projektu programmai, lai iegūtu vairāk iemaņu un vērtīgu pieredzi, kas kalpotu par pamatu savas idejas attīstībai,” saka Kerli Vares, “Luminor” vadītāja Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas var pieteikties 

Attīstības programmā var pieteikt sociālās uzņēmējdarbības organizāciju vai ideju, kas atbilst sociālās uzņēmējdarbības būtībai un definīcijai – ražot preces vai sniegt pakalpojumus ar mērķi risināt kādu sociālo problēmu vai radīt labumu sabiedrībai. Vienlaikus svarīgi, ka organizācijai vai sociālā biznesa idejai ir skaidrs attīstības mērķis vai virziens.

Programma paredzēta uzņēmumiem – ar vai bez sociālā uzņēmuma statusa, biedrībām un nodibinājumiem, kam nepieciešams profesionāļu atbalsts, padomi un zināšanas jaunas idejas, biznesa virziena vai jau esoša projekta attīstībai, kā arī individuālas personas, kuras ir uzsākušas sociālās uzņēmējdarbības idejas realizēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācības no aprīļa līdz septembrim

“Pārmaiņu akadēmija” norisināsies no 2022. gada aprīļa līdz septembrim gan klātienē Rīgā, gan tiešsaistē. Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija atzīst, ka visbiežāk sociālajiem uzņēmumiem ir grūtības ar savas sociālās ietekmes apzināšanos un pārdošanu. Tieši tāpēc “Pārmaiņu akadēmijas” apmācību kurss būs ar uzsvaru uz sociālās ietekmes pārvaldību, biznesa attīstību, e-komercijas un mārketinga jomām. Pirmos trīs mēnešus par šīm tēmām notiks intensīvas mācības – praktiskās darbnīcas, mācību grupas un individuālas konsultācijas ar ekspertiem. Jūlijā un augustā dalībnieki ekspertu vadībā strādās pie savu organizāciju vai biznesa ideju attīstības plāniem un to ieviešanas dzīvē. Attīstības programma noslēgsies septembrī, kad dalībnieki prezentēs mācību ietvaros izstrādātos attīstības plānus. “Īpašs ieguvums būt tas, ka katram dalībniekam atbilstoši viņa organizācijas vai biznesa idejas profilam tiks piesaistīts arī mentors – sociālais uzņēmējs vai noteiktas jomas speciālists, kurš sniegs pieredzē balstītus padomus un ar kuru varēs konsultēties individuāli visas programmas garumā. Tāpat “Pārmaiņu akadēmijā” notiks publiskas tiešsaistes lekcijas, ko varēs apmeklēt ikviens interesents,” teic Regita Zeiļa.

Papildu ieguvumi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieci attīstības programmas dalībnieki saņems iespēju piedalīties Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas un “Luminor” bankas kopīgi rīkotajā piču jeb prezentāciju konkursa “Tam labam būs augt 2022” pusfinālā. Konkursa pusfinālisti, kopskaitā 25, pretendēs uz vietu konkursa finālā, kur noslēgumā divi dalībnieki saņems 2000 eiro finansējumu sociālās biznesa idejas vai projekta realizēšanai. Publiskā pieteikšanās konkursam sāksies 2. maijā.

Pieteikties bezmaksas attīstības programmai “Pārmaiņu akadēmija” var līdz 1. aprīlim, aizpildot pieteikuma anketu Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mājaslapā sua.lv.  

Informāciju sagatavoja: Līga Ivanova

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.