Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sākas ielu apgaismojuma uzstādīšana ap Pedeles upes atpūtas zonu

Foto: valgavalka.com

Pabeigta Valgas-Valkas Dvīņu pilsētas centra attīstība. Jaunizveidoto gājēju ielu, jauno tiltu uz Pedelītes, skeitparku, sporta aktivitāšu centru un centrālo laukumu Valkā jau iecienījuši un aktīvi izmanto gan vietējie iedzīvotāji, gan viesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paralēli pilsētas centra attīstībai Valgas un Valkas novada pašvaldības jau meklēja nākošās iespējas veidot pilnvērtīgu un kvalitatīvu pilsētvidi. Tagad abas pašvaldības īsteno kopīgo projektu “Renewing and developing Valga-Valka twin town common recreational area” (“Valgas-Valkas dvīņu pilsētu kopējās atpūtas zonas atjaunošana un attīstīšana”). Arī šis projekts tiks īstenots ar INTERREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstu.

Projekta ietvaros paredzēts atjaunot jaunuzceltā pilsētas centra tiešā tuvumā esošās teritorijas. Uz Pedeles upes izbūvētie aizsprostu ezeri un atpūtas zona ap tiem tika pabeigti pirms vairāk nekā 15 gadiem, un tiem ļoti nepieciešama atjaunošana. Valgas pusē lielākās bažas sagādājušas aizsprostu ezeru aizaugšana un apgaismojuma trūkums atpūtas zonā.

Šonedēļ sākas projekta pirmā aktivitāte – ielu apgaismojuma ierīkošana un esošo apgaismes ķermeņu rekonstrukcija ap Veskijerves ezeru, kas līdz šim bijis daļēji tumsā. Tas izgaismos pēdējo Pedeles atpūtas zonas veloceliņu posmu un dos iespēju diennakts tumšajā laikā droši pārvietoties visā teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valgas pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar Kagu Elekter OÜ. Saskaņā ar līgumu darbi tiks pabeigti, vēlākais, aprīļa beigās. Kopējās darbu izmaksas ir 51 346,68 eiro, no kuriem Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programma finansē 43 644,68 eiro un Valgas pašvaldības līdzfinansējums ir 7702,00 eiro.

Projekta “Valgas-Valkas dvīņu pilsētu kopējās atpūtas zonas atjaunošana un attīstīšana” kopējās izmaksas ir 926 137,34 eiro, no kurām Igaunijas un Latvijas sadarbības programmas atbalsts ir 787 216,73 eiro.

Šis raksts pauž autora viedokli. Programmas vadošā iestāde nav atbildīga par šīs informācijas izmantošanu

Avots: valgavalka.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.