Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Saieta namā “Lugažu muiža” – svētki amatierteātriem 

Valkas pagasta amatierteātra “Rūdis” aktrises – Līga Šnuka (no labās), Laine Pilāte un Ilze Luca – ar savu spēli pārliecināja, ka mežameitu dzīve bija skarba un asinīm slacīta. Foto: Inga Karpova

Aizvadītajā sestdienā, 3. decembrī, mājasmāte – saieta nama “Lugažu muiža” vadītāja Zane Mīļā – un novada pašvaldības kultūras darba organizatore Līga Lāne ikvienu amatierteātra aktieri no Ērģemes, Kārķiem, Zvārtavas un Valkas pagasta, kā arī četru izrāžu apmeklētājus sagaidīja ne tikai ar siltu smaidu, bet arī ar karstu kafiju un cienastu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī diena Valkas novada amatierteātriem bija īsti svētki, jo beidzot pēc piespiedu dīkstāves varēja klātienē uz skatuves parādīt savus iestudējumus. Režisors Valdis Lūriņš un horeogrāfe, skatuves kustību pedagoģe Rita Lūriņa atzina, ka, ikreiz ierodoties uz šādām skatēm, ar gandarījumu jāatzīst, ka latvieši, neskatoties uz lauku dzīves sūrumu un grūtībām, spēlē ar patiesu degsmi un prieku. Abi teātra mākslas pārzinātāji ne tikai skatījās izrādes, bet arī tās vērtēja ar mērķi – labākās no piecām virzīt uz reģionālo Vidzemes skati. Valkas novada reģionālās skates augstākās pakāpes vērtējumu saņēma divas izrādes – Valkas pilsētas teātra izrāde “Gribu uz Parīzi” Aivara Ikšeļa režijā, ko varēja noskatīties Valkas pilsētas kultūras nama teātra zālē, un Valkas pagasta saieta nama “Lugažu muiža” amatierteātra “Rūdis” izrāde “Meža meitas” Evijas Stālmeisteres režijā.

Abi iestudējumi izvirzīti dalībai Vidzemes reģionālajā skatē, kas notiks 2023. gada sākumā. Savukārt pirmās pakāpes diplomu saņēma Kārķu pagasta amatierteātra “Strops” izrāde “Skursteņskrāpis” Daces Piečes iestudējumā, otrās pakāpes diplomus saņēma Zvārtavas pagasta amatierteātris “Latviānis” par iestudējumu pēc latviešu tautas pasakas “Muļķis par precinieku” motīviem Ligitas Ziemiņas režijā un Ērģemes pagasta Turnas tautas nama amatierteātra izrāde “Jetes vilnas zeķes” Baibas Karpovas režijā.

GALERIJA: Valkas novada amatierteātru diena pulcē kuplu skaitu dalībnieku

GALERIJA: Valkas pilsētas teātris slēgtajā pirmizrādē izrāda iestudējumu “Gribu uz Parīzi”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.