Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sadzird bērnu vēlmes

Pirmo meistarklasi “Smiltenes Radošo Piektdienu” ciklā vadīja ilustratore, scenogrāfe, bērnu grāmatu autore, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēja Rūta Briede. Organizatoriem nodarbību vadīšanā izdevies piesaistīt Latvijā zināmas, radošas personības, kurām ir, ko dot bērniem. Foto: Evita Rauza

Lielu atsaucību ieguvušas “Smiltenes Radošās Piektdienas” – nodarbību jeb meistarklašu cikls, ko pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem bez maksas piedāvā apmeklēt Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvalde, dodot iespēju kvalitatīvi un jēgpilni pavadīt vasaras brīvlaiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenē tas ir jaunums un acīmredzot ir nepieciešams. Jau uz pirmajām divām meistarklasēm pieteicās tik daudz bērnu, ka visus uzņemt nevarēja, jo mākslinieki, kuri vada meistarklases, strādā ar ierobežotu bērnu skaitu, skaidro Zane Ērgle-Mežule, Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes mārketinga un komunikācijas speciāliste.

Tagad kārta rotaļlietām un teātrim

“Smiltenes Radošo Piektdienu” meistarklasēs bērni var izklaidēties un gūt radošo gandarījumu,  izglītojoties, uzzinot jaunu informāciju un apgūstot jaunas tehnikas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā meistardarbnīcā bērni mākslinieces un bērnu grāmatu autores Rūtas Briedes vadībā, iedvesmojoties no mākslinieces grāmatas “Kaiju karalienes noslēpums”, darināja savas kaijas no jūras izskalotiem kociņiem un zīmēja.

Aizvadītajā  nedēļā “Smiltenes Radošās Piektdienas” uzņēma Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa, tur literāro meistardarbnīcu vadīja rakstniece, bērnu grāmatu sērijas “Mākslas detektīvi” autore Luīze Pastore. Bērni iejutās detektīvu ādā, ar īpašas detektīvspēles palīdzību izzinot mākslas darbu tapšanas aizkulises.

Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvalde tagad izsludinājusi trešo meistarklasi “Smiltenes Radošo piektdienu” ciklā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meistarklase notiks nākamajā piektdienā, 12. augustā, no pulksten 12 līdz 13.30 un no pulksten 15 līdz 16.30 Smiltenes kultūras centrā. Tā būs zero waste (bezatkritumu dzīvesveida) rotaļlietu veidošanas darbnīca mākslinieces Māras Uzuliņas vadībā. Māksliniece studējusi aktiermākslu, strādājusi, piemēram, “Dirty Deal Teatro”, iesaistījusies neatkarīgos ar  skatuves mākslu saistītos projektos.

“Meistarklasē katrs dalībnieks varēs izveidot pats savu papīra lelli no materiāliem, kas citādi varbūt nonāktu miskastē vai krāsnī – izlasītiem žurnāliem, katalogiem, kalendāriem, un dot tiem otru dzīvi. Darbnīcas mērķis ir bērnus radošā procesā iepazīstināt ar zero waste un upcycling idejām – šķietami nokalpojušās, vecās lietās, atkritumos, materiālu pārpalikumos ieraudzīt noderīgus resursus. Vienlaikus radošā darbošanās rosinās bērnu iztēli. Pēc meistarklases ļausimies fantāzijai un izgatavotās lelles kopā ar bērniem “izdancināsim” muzikāli teatrālos priekšnesumos, ar kuriem varēs priecēt draugus un ģimeni,” informē Zane Ērgle-Mežule.

Darbnīca ir piemērota piecus līdz deviņus gadus veciem bērniem (vecāki var nākt un darboties kopā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikti jāpiesakās iepriekš

Piedalīšanās meistarklasē un darba materiāli ir bez maksas, taču dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc interesentiem ir jāpiesakās līdz 10. augustam, rakstot pieteikumu uz e pastu zane.mezule@smiltenesnovads.lv, norādot bērna vārdu un vecumu, kā arī piemērotāko meistarklases laiku.

Uz meistarklasi jāierodas apģērbā, kuru nav bail nosmērēt, jo, iespējams, tiks strādāts arī ar krāsām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Smiltenes Radošo Piektdienu” ciklā būs vēl viena nodarbība – dejošanas meistarklase 19. augustā, uz ko drīzumā tiks izsludināta pieteikšanās.

Projektu atbalsta Vidzemes plānošanas reģions, akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži”, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Smiltenes kultūras centrs, Smiltenes novada bibliotēka un Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvalde.

“Redzot lielo atsaucību, domājam rīkot radošās meistarklases bērniem arī rudenī, sestdienās vai svētdienās, piemēram, pēc kino seansiem,” piebilst Zane Ērgle-Mežule.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.