Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sadanco Smiltenes novada tautas deju kolektīvi

Jauniešu deju kolektīvu latiņu Smiltenes novadā augstu paceltu notur arī Evitas Kaķītes-Brasas vadītais Blomes tautas nama jauniešu deju kolektīvs “Atspēriens”. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Jau rakstījām, ka Smiltenes novadā sevi pieteikusi jauna māksliniecisko norišu sērija “RaSmA pin bizi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Notikuma centrā ir Smiltenes novada kori, deju kolektīvi, amatierteātri un vokālie ansambļi, kas visa gada garumā rādīs savu varēšanu (nosaukums “RaSmA pin bizi” radās, apvienojoties Smiltenes, Apes un Raunas novadiem, proti, to veido pirmie burti no šo novadu nosaukumiem).

Nesen Apē sadziedājās Smiltenes novada vokālie ansambļi. Savukārt sestdien, 23. martā, Smiltenes Kultūras centrā Smiltenes apriņķa tautas deju kolektīvu koncertā “Sadancis 2024” uzstājās novada jauniešu, vidējās paaudzes un senioru tautas deju kolektīvi – pavisam 14. Vienlaikus tas bija atskaites punkts – skate, kad dejotāji savu prasmi rādīja ne tikai publikai, bet arī Smiltenes deju apriņķa virsvadītājam, horeogrāfam un pasniedzējam Reinim Rešetinam un sava novada tautas deju kolektīvu vadītājiem.

Koncertā piedalījās: Smiltenes bērnu un jauniešu interešu izglītības centra (BJIIC) “Buciņi” (vadītāja Ieva Atare), Smiltenes BJIIC “Buku studija” (Ieva Atare), Smiltenes Kultūras centra jauniešu deju kolektīvs (DK) “Buki” (Ieva Atare), Smiltenes tehnikuma jauniešu DK “Amatnieki” (Anda Kalniņa), Blomes pagasta jauniešu DK “Atspēriens” (Evita Kaķīte-Brasa), Grundzāles pagasta jauniešu DK “Rieda” (Inga Ķestere), Raunas pagasta jauniešu DK “Trejdeviņi” (Madara Podniece), Smiltenes Kultūras centra vidējās paaudzes DK “Ieviņa” (Reinis Rešetins), Grundzāles vidējās paaudzes DK “Rieda” (Inga Ķestere), Palsmanes pagasta vidējās paaudzes DK “Cīrulis” (Aija Zeibote), Variņu pagasta vidējās paaudzes DK “Varis” (Laila Legzdiņa), Apes vidējās paaudzes DK “Metenis” (Lāsma Skutāne), Virešu pagasta vidējās paaudzes DK “Virši” (Svetlana Spalviņa) un Blomes pagasta senioru DK “Nadele” (Inga Ķestere).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerts bija pierādījums tam, ka Smiltenes novadā sanāk deja un sanāk skatītāji, lai uzlādētos no dejotāju sniegtās enerģijas, atzīst “RaSmA pin bizi” pasākumu organizatore Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvalde.

Punkti un pakāpes kā iepriekšējās dejotāju skatēs šoreiz izpalika. “Šajā reizē kolektīvi koncentrējās dejai, lai viens otram parādītu, ko māk, nodemonstrētu savu radošo profesionālo sniegumu, radītu prieku un arī saprastu, kādā šobrīd ir varēšanas stadijā, gatavojoties nākamajiem Vispārējiem latviešu Deju svētkiem,” uzsver Edgars Raginskis, Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes kultūras jomas vadītājs.

Smiltenes deju apriņķa virsvadītājs Reinis Rešetins teic paldies gan Smiltenes novada pašvaldībai un novada Kultūras un tūrisma pārvaldei par atbalstu koncerta “Sadancis 2024” rīkošanā, gan koncerta dalībniekiem, kuri turpina darboties ceļā uz nākamajiem dziesmu un deju svētkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ir patiess prieks skatīties, ka katram kolektīvam ir sava garša, savas dejas, sava izpildījuma kvalitāte. Var redzēt, ka dejotāji bauda to, ko dara. Deju kvalitāte nav kritusies. Tā ir kā vīns, – dejotājiem gadi iet uz priekšu, bet kvalitāte kļūst aizvien labāka un labāka. Mans vēlējums ir, lai deju kolektīvos parādās jaunas sejas un amatiermāksla Smiltenes novadā neizmirst!” uzsver Reinis Rešetins.

Nākamais pasākums māksliniecisko norišu sērijā “RaSmA pin bizi” būs 20. aprīlī, kad Gaujienas tautas namā sadziedāsies Smiltenes novada kori.

Vairāk foto no koncerta “Sadancis 2024” – www.ziemellatvija.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.