Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Sadales tīkls” paaugstina operatīvo gatavību darbam vētras laikā

Foto: freepik.com

Gatavojoties spēcīgajam vējam, kas atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognozēm šodien un rīt, 22. oktobrī, šķērsos Latvijas teritoriju, AS „Sadales tīkls” paaugstinājusi personāla operatīvo gatavību, lai nepieciešamības gadījumā novērstu elektrotīkla bojājumus un iespējami ātri atjaunotu klientiem elektroenerģijas piegādi. Darbam paaugstinātas intensitātes režīmā ir mobilizētas gan “Sadales tīkla”, gan apakšuzņēmēju operatīvā darba brigādes visā Latvijā, sagatavots aprīkojums un specializētā tehnika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novērst spēcīgā vēja bojājumus ir gatavi vairāki simti elektromontieru visā Latvijā. Ja būs nepieciešams, “Sadales tīkls” piesaistīs papildu brigādes. Kopējais pieejamais resurss ir vairāk nekā 1000 darbinieku. 

Atbilstoši LVĢMC prognozei jau šodien pēcpusdienā vējš brāzmās varētu sasniegt 20 – 24 m/s, piekrastes rajonos pat līdz 30 m/s. Spēcīgās vēja brāzmas varētu turpināties arī šonakt un rīt, pierimstot vien piektdien otrajā dienas pusē. Spēcīgā vēja laikā var lūzt koki un to zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Redzot bīstamu situāciju, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112!

“Sadales tīkls” nepārtraukti seko līdzi meteorologu prognozēm, vēja pārvietošanās ceļam un monitorē situāciju vidējā sprieguma elektrotīklā. Konstatējot bojājumus, elektroapgāde iespēju robežās tiek atjaunota pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas. Tikmēr operatīvā darba brigādes nekavējoties sāk bojājumu vietu lokalizēšanu un tehniskos darbus infrastruktūras atjaunošanai.
Gatavojoties iespējamai vētrai, “Sadales tīkls” arī aicina iedzīvotājus laikus parūpēties par uzlādētiem akumulatoriem mobilajiem telefoniem, datoriem un citām ikdienā izmantojamām viedierīcēm, kā arī sarūpēt kabatas lukturīšus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieteikumi iedzīvotājiem elektroapgādes pārtraukuma gadījumāJa īpašumā pazūd elektrība, vispirms ieteicams pārbaudīt mājsaimniecības automātslēdžus (“korķus”) – vai tie nav atslēgušies. Nereti elektroapgādes atjaunošanai pietiek vien ar automātslēdža ieslēgšanu, tādēļ ieteicams savlaicīgi noskaidrot, kur tie atrodas, lai elektroapgādes pārtraukuma gadījumā to varētu uzreiz pārbaudīt.
Ja automātslēdži nav atslēgušies, elektroapgādes traucējumu iemesls, visticamāk, ir saistīts ar ārējo elektrotīklu. Pirms bojājuma pieteikšanas “Sadales tīklā” aicinām apskatīt www.sadalestikls.lv pieejamo digitālo karti, kur apkopota informācija par jau fiksētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums klienta adresē ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās. 

“Sadales tīkls” atgādina: ja bojājums ir vidējā sprieguma elektrotīklā un esat norādījuši savu mobilo tālruni vai e-pastu operatīvās informācijas saņemšanai, par reģistrēto elektrotīkla bojājumu tiksiet informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību aptuveni 20 minūšu laikā. Lai pārliecinātos, ka elektroapgādes pārtraukuma brīdī informācija tiks saņemta, ieteicams klientu portālā www.e-st.lv atjaunot personīgo mobilā tālruņa numuru vai e-pasta adresi.  

Informāciju sagatavoja: Alīna Kozlovska, AS „Sadales tīkls” preses sekretāre

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.