Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sācies “Azimuts 2024”

Foto: no Facebook

Ir startējis Smiltenes novada orientēšanās sacensību seriāls “Azimuts 2024”, – šī ir jau 49. sezona, kad orientēšanās sporta klubs (OK) “Azimuts” dod iespēju bērniem, pieaugušajiem un senioriem sacensties demokrātiskajā sporta veidā, kas neprasa lielus ieguldījumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavisam seriālā “Azimuts 2024” būs 19 kārtas. No tām notikušas pirmās divas – 3. aprīlī Smiltenē (Cērtenes pilskalna apvidū, ar startu un finišu Drandu ielas galā) un 10. aprīlī Launkalnes pagastā (marķējums no Vidzemes šosejas, pie kafejnīcas “Jautrais ods”).

OK “Azimuts” vadītājs Aldis Lapiņš atzīst, ka abās pirmajās kārtās orientieristiem nācās cīnīties ne tikai ar konkurentiem, bet arī ar laikapstākļiem. Pirmajā kārtā distancēs devās 63 sportisti. “Tāds pārbaudījums sen nebija bijis. Auksts, līņāja, tad sāka snigt un piesalt. Savukārt otrajā kārtā pēc nedēļas bija liels karstums, ap plus 20 grādi,” stāsta Aldis Lapiņš.

Nākamā kārta seriālā “Azimuts 2024” notiks 17. aprīlī, starts un finišs būs pie Grundzāles pamatskolas. Starta laiks visās kārtās – no pulksten 16 līdz 19.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Azimuts 2024” noslēgsies 25. septembrī. Tad kontrolpunkti būs jāmeklē Palsmanes pagastā, Lankaskalna apvidū.

Aldis Lapiņš aicina ieskatīties sacensību kalendārā (tas pieejams OK “Azimuts” interneta vietnē), kur redzamas visas kārtas, un tās apmeklēt. “Ir dažādas vecuma grupas, un nav jāskrien tikai pavēles distance. Jau vairākus gadus ir arī izvēles distance, kad cilvēks var meklēt tik kontrolpunktu, cik pats grib, atbilstoši savām spējām, mācēšanai, gribēšanai un laikam. Nevari atrast punktu, ej tālāk,” skaidro Aldis Lapiņš.

Papildu seriālam “Azimuts 2024” šogad Smiltenes novadā notiks vēl citas orientēšanās sacensības: 1. un 2. jūnijā – “Latvijas kausa” posms un Smiltenes novada čempionāts “Mazā balva 2024”, Raunas pagastā, 15. septembrī – “8CBR kausa izcīņa pie “Taurēm” (Smiltenes–Gulbenes šoseja), 12. oktobrī – “Azimuta” rudens maratons Niedrāja ezera apvidū.

OK “Azimuts” šovasar no 4. līdz 7. jūlijam arī palīdzēs Latvijas Orientēšanās federācijai Smiltenes novadā rīkot Pasaules kausa posmu MTB orientēšanās sportā un U23 pasaules čempionātu. Starts un finišs būs sporta un atpūtas kompleksā “Teperis” Smiltenē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.