Sacenšas “Tartu Rattaralli”

Maija nogalē ļoti karstos laikapstākļos aizvadītas slavenās Baltijas valstu šosejas riteņbraukšanas sacensības – “Tartu Rattaralli” 126 kilometru, 56 kilometru un 17 kilometru distancēs. Tajās startēja arī Smiltenes un Valkas novadu riteņbraucēji.

Vairāki no viņiem – gan valcēnieši, gan smiltenieši – pārstāvēja komandu “5A – Valka/LV”, arī smiltenietis Vairis Krauklis, kurš izcīnīja augsto 2. vietu M70–74 grupā garajā distancē (126 km) ar rezultātu 3:59:32 (kopvērtējumā – 982. vieta).

Garajā distancē, kas veda Otepē virzienā un atpakaļ uz Tartu, sacentās 1336 sportisti. “Nebija viegli. Bija liels karstums. Beigās pirms finiša uznāca lietusgāze, tā vismaz atveldzēja,” stāsta Vairis Kraulis. Garajā distancē valcēnietis Ainārs Mazurs ierindojās 46. vietā M 55–59 vecuma grupā ar rezultātu 3:30:11 (662. vieta kopvērtējumā).

56 kilometru distancē sacentās 1047 dalībnieki. Ilgvars Plētiens (Smiltene) ar rezultātu 1:27:04 bija otrais labākais M 65–69 grupā (73. v. kopējā vērtējumā). Andris Dainis (Valka) ar rezultātu 1:28:30 bija ātrākais M 75–79 grupā, izcīnot tajā 1. vietu (165. v. kopējā vērtējumā). Aivars Krastiņš (Valka) ierindojās 16. vietā M 60–64 grupā ar rezultātu 1:41:44 (kopējā vērtējumā 390. v.). Viņi pārstāv komandu “5A – Valka/LV”. 56 kilometru garajā distancē sacentās arī smilteniete Iveta Kazaine. Savā grupā viņa izcīnīja 8. vietu ar rezultātu 1:28:31 (181. v. kopvērtējumā).

Jāpiebilst, ka šajā distancē atšķirībā no garās trases ir tikai kopējais vērtējums, rezultātiem savās vecuma grupās sportisti seko līdzi paši.

17 kilometru distancē (258 dalībnieki) sacentās arī smiltenietis Vilis Mednis, viņam 2. vieta M 70–74 grupā ar rezultātu 31:01 (43. v. kopvērtējumā).

“Mūsu komanda “5A – Valka/LV”, tās piecus labākos dalībnieku rezultātus summējot, izcīnīja ne pārāk augsto 50. vietu starp 68 komandām. Taču seriālā “Tartu Maraton Klassik” (slēpošana, skriešana mežā, šosejas riteņbraukšana, MTB skriešana šosejā jeb Tartu rudens maratons) mūsu komanda atrodas augstajā 9. vietā starp 136 komandām,” stāsta komandas pārstāvis Andris Dainis.