Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Rudens andele Apē – prieks gan pircējiem, gan tirgotājiem

Pircēju vidū iecienīta ir īstā malkas krāsnī cepta maizīte, to tirdziņā piedāvāja vairāki ražotāji. Foto: Ilze Fedotova

Tirgus kā svētku diena, tā par Pierobežas rudens gadatirgu Apē saka vietējie. Tam piekrīt arī pircēji no tuvākām un tālākām vietām, kas svētdien, 25. septembrī devās uz Api.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavisam kopā šajā reizē Apē bija ieradušies ap 200 tirgotāju un tūkstošiem pircēju. Kā stāsta vietējie, šaipusē gadatirgus ir iecienīts un populārs. “Mēs priecājamies un lepojamies, ka spējam veidot šo tirgu kā svētkus, kuros satikties, pārdot, pirkt un, nenoliedzami, arī labi pavadīt laiku un papļāpāt,” stāsta Apes apvienības pārvaldes vadītāja Liene Ābolkalne un uzsver, ka cilvēki ir priecīgi izbaudīt šo laiku, kad var tikties rudens gadatirgū bez jebkādiem ierobežojumiem, tā teikt, būt kopā plecu pie pleca.

“Ja runājam par pierobežu gadatirgu, tad vienmēr uzsveram, ka mums tā ir tradīcija, kas izveidojusies sadarbībā ar kaimiņiem igauņiem. Ir tādi, kas jau gadiem brauc pie mums tirgoties, kā uzdzird, ka atkal pie mums būs tirdziņš, tā uzreiz piesakās,” skaidro L. Ābolkalne un min, ka tirgus organizēšana parasti ir kopdarbs, kurā iesaistījušies daudzi cilvēki, kas rūpējās par to, lai andelēšanās svētki – rudens gadatirgus – izdotos godam. Piemēram, šogad pirmo gadu palīgā pieaicināti zemessargi, kas rūpējās par galvenās tirgus ielas satiksmes plūsmu.

Kā ierasts, šādā tirdziņā ar saviem labumiem tirgojās amatnieki, mājražotāji no Latvijas un arīdzan Igaunijas. Starp tirgotajiem varēja ieraudzīt daudzus Smiltenes novada uzņēmējus (ar tiem arī esam iepazīstinājuši “Ziemeļlatvijas” lappusēs), kā arī pašus Apes puses ļaudis, kuri piedāvāja medu, dažādas dabas veltes, puķes, kā arī amatniecības darbus. Rudens ziedu, ābolu, cidoniju, medus un svaigu dārzeņu smarža, vēl arī siltas zeķes, cimdi, šalles, tas ir viss, kas tādai rudenīgai tirgus dienai ir pats raksturīgākais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aprunājoties ar tirgotājiem, izskanēja, ka cilvēki atbalsta amatniekus un mājražotājus, taču šajos apstākļos ir arī gana daudz tādu, kas uz tirgu nāk vien, lai papriecētu acis, jo ne visu, kas kārojas vai būtu iepaticies, var atļauties nopirkt. Tā minēja arī vietējais amatnieks Rinalds Dundurs. “Protams, pirktspēja varēja būt labāka. Cik esmu runājis ar citiem amata brāļiem, iespējams, cilvēki jau gatavojas ziemai – jāmaksā apkures rēķini un ne tikai. Tāpēc skaistas lietas jau nebūs tās, kuras primāri pirks. Taču kopumā tirdziņš bija izdevies skaisti un radoši,” pamato R. Dundurs.

Par tirgus atmosfēru un noskaņojuma radīšanu bija parūpējies Apes pūtēju orķestris, kas ir vissenākais kolektīvs Apē, kā arī īpaši šim pasākumam pieaicināts viesis – leijerkastnieks Gatis Grīnbergs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.