Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

RTU aicina skolēnus piedalīties video konkursā «Atklāj, kas Tavam telefonam vēderā!»

Latvijas skolēni vecumā no 12 līdz 18 gadiem aicināti piedalīties «EIT RawMaterials Baltic Hub» rīkotā video konkursā «Atklāj, kas Tavam telefonam vēderā!», kas radošā veidā mudina jauniešus no jauna skatpunkta palūkoties uz ikdienā tik pierasto mobilo tālruni, izpētot ne tikai tā lietotnes, bet arī uzzinot par izejmateriāliem, kas izmantot šīs ierīces izgatavošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«EIT RawMaterials Baltic Hub» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienas «EIT RawMaterials» kontaktpunkts, ko 2019. gadā izveidoja Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Kauņas Tehnoloģiju universitāte un Tallinas Tehnoloģiju universitāte, lai palīdzētu Baltijas zinātniekiem un uzņēmumiem radīt konkurētspējīgas inovācijas izejmateriālu jomā.

Lai vairotu jauniešu interesi par izejmateriāliem un «EIT RawMaterials Baltic Hub» aktivitātēm, kā arī veicinātu izziņas prieku un spēju paskatīties uz ikdienišķo no zinātnes aspekta, izsludināts video konkurss «Atklāj, kas Tavam telefonam vēderā!» Latvijas skolu skolēniem vecuma grupā no 12 līdz 18 gadiem. Interesenti tajā var piedalīties, līdz 22. novembrim uzņemot un konkursa organizatoriem nosūtot līdz trīs minūtēm garu video materiālu. Dalībniekiem tiek dota izpausmes brīvība, ļaujot šo daudznozīmīgo tēmu interpretēt pēc saviem ieskatiem – vadot nelielu prezentāciju, veidojot stāstu, daloties ar jauniegūtajiem faktiem vai izvēloties kādu netradicionālu informācijas pasniegšanas veidu, tostarp muzikālu performanci.

Trīs radošāko video autori saņems balvas no «EIT RawMaterials Baltic Hub» un RTU Dizaina fabrikas, kā arī veicināšanas balvas no video konkursa atbalstītājiem – uzņēmuma «Sakret» un «Getliņi Eko». Labāko darbu autoriem «EIT RawMaterials Baltic Hub» arī piedāvās iespēju attīstīt savas zināšanas izejmateriālu tēmā, meklēt domubiedrus un popularizēt savu video.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Žūrijas galvenie vērtēšanas kritēriji – video atbilstība tēmai, oriģinalitāte, noformējums un informācijas pasniegšanas veids.

Video jāiesūta līdz 22. novembrim (ieskaitot). Tie tiek pieņemti tikai elektroniski, aizpildot dalībnieka pieteikuma formu.

Konkursa nolikums šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

EIT zināšanu un inovāciju kopiena «EIT RawMaterials» uzskatāma par lielāko konsorciju izejvielu nozarē pasaulē. Piedāvājot atbalsta instrumentus, tā stiprina sadarbību, veicina zināšanu apmaiņu, jaunu uzņēmumu veidošanu un novatorisku risinājumu izstrādi visā izejmateriālu ķēdē, sākot no izpētes, ieguves un apstrādes līdz aizstāšanai, pārstrādei un aprites ekonomikai. Vairāk informācijas par «EIT RawMaterials».

Informāciju sagatavoja: Veronika Viļuma, RTU Dizaina fabrikas komunikācijas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.