Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Rotari klubs atbalsta Ukrainas basketbolistus

Jaunie Ukrainas basketbolisti ir priecīgi par saņemtajām dāvanām. Foto: No personīgā arhīva

Jaunie Ukrainas basketbolisti, kuri atraduši pagaidu mājvietu Valkā, aizvadītajā nedēļā saņēmuši Rotari kluba dāvinājumu – dažādas mājsaimniecībā nepieciešamās lietas, kā arī firmas sporta apavus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dāvinājums saņemts no Šlēzvigas-Holšteinas federālās zemes (Vācija) rotariešiem, kas ziedoja naudu šo apavu iegādei.

Lai nogādātu mantas, Valkā bija ieradies Ķīles-Dīsternbrukas Rotari kluba biedrs Hennings Krāmers kopā ar Rīgas Rotari kluba biedri Inesi Priednieci. Saņemto mantu saraksts ir gana plašs. Šoreiz no Krāmera kunga vadītā Vācijas Sarkanā Krusta auto tika izkrautas īpašas preces – “Nike” basketbola apavi (kas sadarbībā ar veikalu “Sportland” iegādāti ar lielām atlaidēm), kā arī dvieļi, sadzīves ķīmija un daudz kas cits. “Valka nebija vienīgā, kur viņi veda šo kravu, palīdzību saņēma arī Ukrainas cilvēki citās pilsētās. Līdz šim daļa basketbolistu jau saņēmuši jaunos sporta apavus, bet pie mums glabājas apavi, ko vēl dalīsim. Protams, bērni ir priecīgi par tiem, jo līdz šim ir bijušas problēmas atrast apavus tieši pēc kājas izmēra,” stāsta Valkas novada pašvaldības Ukrainas kara bēgļu koordinatore un sabiedrības veselības organizatore Maira Rjabkova.

Viņa min, ka līdz ar sporta apaviem Ukrainas kara bēgļiem ziedotas arī citas ikdienā nepieciešamas lietas – pannas, trauki, galda piederumu komplekti, krāsojamās grāmatas, zīmuļi, veļas pulveri, trauku mazgāšanas līdzekļi, higiēnas preces, kā arī cukurs, brokastu pārslas (musli) un daudz kas cits. “Tās ir lietas, ko esam iepriekš minējuši kā pašas nepieciešamākās. Piemēram, bija ļoti nepieciešami mazgāšanas līdzekļi, jo bērni regulāri trenējas, līdz ar to pēc treniņa drēbes ir bieži jāmazgā. Katlus, pannas un mājsaimniecības lietas dalīsim ģimenēm, kuras dzīvo atsevišķos dzīvokļos un kurām šobrīd tās ir ļoti nepieciešamas. Tas viņiem būs liels atspaids, jo pirmreizējais pabalsts, ko piešķīra valsts, lielākajai daļai praktiski jau ir beidzies. Lielākajai daļai, kas šeit apmetušies, ir pagājušas vairāk nekā 120 dienas,” viņa skaidro un piebilst, ka arī turpmāk šiem cilvēkiem ir jāpalīdz un jāsniedz atbalsts no malas. Nupat viena ģimene ir atradusi sev dzīvesvietu – dzīvoklī jau esot nepieciešamākās sadzīves lietas, izņemot ledusskapi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr Valkas Rotari kluba prezidents Guntis Grāvis norāda, ka šai palīdzības kravai sekos arī nākamā, kas Valku sasniegs jau šomēnes – augustā. Tajā būšot gan kancelejas piederumi (jo tuvojas jaunais mācību gads), gan dažādas pārtikas un higiēnas preces, kā arī medicīniska rakstura piederumi, tostarp medicīniskās saites, kas īpaši aktuālas ir jaunajiem sportistiem.

“Šīs palīdzības kravas ir patiešām vērienīgas. Visas saņemtās mantas ir pilnīgi jaunas.  Pavasarī Rotari kluba biedru vidū tika pieņemts lēmums vākt ziedojumus Ukrainas kara bēgļiem. Tur atsaucās arī daudzi uzņēmēji, kas ziedoja naudu. Tātad, pateicoties atbalstītājiem, ziedotājiem un Rotari kustībai Vācijā, kopā tika savākta ievērojama naudas summa, kas pēcāk tiek virzīta Rotari kluba kustībai tālāk pasaulē. Par šiem līdzekļiem tika iegādātas mantas, kas tieši nepieciešamas Ukrainas kara bēgļiem. Latvijā šādas palīdzības kravas nonāca visās pilsētās, kuās pie mums darbojas Rotari klubi,” “Ziemeļlatvijai” norāda G. Grāvis un dara zināmu, ka Ukrainas kara bēgļiem nepieciešamo lietu sarakstu Valkas Rotari klubs saņēmis no Valkas novada pašvaldības Ukrainas kara bēgļu koordinatores, tālāk šis saraksts iesniegts Rīgas Rotari klubam, kas to iesniedzis Vācijas kluba biedriem. Tieši tādā ķēdītē šī palīdzība sasniegusi Ukrainas kara bēgļus Valkā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.