Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Roņu laiku liedagā sagaida ar dzejas konkursu skolēniem

Sākoties roņu laikam pludmalē, Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) kopā ar Rīgas Nacionālo Zooloģisko dārzu un izdevniecību “Latvijas Mediji” aicina skolēnus piedalīties dzejas darbu konkursā “Ronis liedagā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tuvojoties pavasarim, ik gadu Latvijas pludmalēs vērojami roņu mazuļi, kas jūras krastā nonākuši, lai atpūstos un sasildītos. Lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par pareizu rīcību, sastopot ronēnus, pārvalde izsludina radošo dzejas darbu konkursu, kas ne tikai papildinās zināšanu krājumu, bet arī atklās bērnu un jauniešu literārās prasmes un aizraujošā veidā radīs interesi par dabas procesiem.

“Ķert pirmos saules starus pludmalē gribam ne vien mēs, bet arī mazie ronēni, kas vēl nav uzkrājuši pietiekami biezu zemādas tauku slāni, lai ilgstoši atrastos jūras vēsajā ūdeni. Lai gan pludmales zona ir pietiekami gara un plata, lai tajā netraucēti varētu atpūsties gan cilvēki, gan ronēni, tomēr mūsu pieredze rāda, ka ronēni nereti tiek lieki traucēti, dzīti atpakaļ ūdenī vai cieš no suņu uzbrukumiem. Lai tos pasaudzētu, sabiedrības zināšanas un izpratne ir ļoti nepieciešama,” skaidro pārvaldes Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa.

Konkursā ir aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā no 5–18 gadiem, dzejas darbā brīvā formā un pantmērā atspoguļojot tēmas par roņu dzīves gājumu, to lomu dabā un cilvēku rīcību, sastopot roņus liedagā. Pirms dzejas radīšanas jaunie dzejdari aicināti noskatīties pārvaldes YouTube kanālā šai tēmai veltīto animācijas filmiņu “Roņu mazuļi pludmalē – apbrīno, bet neaiztiec!”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa norises laiks ir no 2023. gada 13. marta līdz 31. martam, uzvarētāji tiks noteikti izlozes kārtībā ar nejaušo skaitļu ģeneratoru.

Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties pārvaldes tīmekļvietnes sadaļā  Roņi liedagā – DZEJAS KONKURSS.

Balvas nodrošina Dabas aizsardzības pārvalde, Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs un izdevniecība “Latvijas Mediji”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss tiek organizēts kā viena no Dabas aizsardzības pārvaldes informatīvās kampaņas “Ronis liedagā – kā rīkoties” aktivitātēm. Par kampaņu vairāk var uzzināt Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļvietnes www.daba.gov.lv sadaļā Roņi liedagā – kā rīkoties.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties pa tālruni 26527342 vai rakstot e-pasta vēstuli uz adresi ronis@daba.gov.lv ar tematu “Dzejas darbs. Jautājumi”.

Informāciju sagatavoja: Santa Biseniece, Dabas aizsardzības pārvaldes komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.