Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Rokdarbnieču adītās zeķes sasildīs Ukrainas karavīrus

Vita Dalbiņa no Raunas pagasta, adot zeķes Ukrainas karavīriem, domā gaišas domas un vēl izturību šajā saspringtajā laikā. Adot konkrēto zeķu pāri, viņa pat iztēlojas cilvēku, kurš tās valkās. Akcijai “Adījumi” Ukrainas atbalstam rokdarbniece atsaukusies jau pavasarī, kad uz Ukrainu aizceļojuši vairāk nekā 30 zeķu pāri. Šobrīd viņa noadījusi jau 16 pārus siltu zeķu, bet ar to adīšanas maratons noteikti nebeigsies. Foto: No personīgā arhīva

Atsākusies akcija “Adījumi” Ukrainas atbalstam. Šoruden rokdarbnieces aicinātas darināt tieši lielo izmēru vilnas zeķes, kuras nonāks pie karavīriem frontē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tuvojoties ziemai, sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju “Mēs Iecavai” un biedrību “Tavi draugi” Latvijas Pasts turpina akciju “Adījumi” Ukrainas atbalstam. Latvijas rokdarbnieču darinājumi Ukrainas atbalstam tiek bez maksas pieņemti visās pasta nodaļās. Kā norāda akcijas iniciatori, Latvijas rokdarbnieces aicinātas ziedot savus adījumus Ukrainas karavīriem, vēl līdz 23. oktobrim visās Latvijas Pasta nodaļās bez maksas var nodot adījumus Ukrainas aizstāvjiem, kas tālāk sadarbībā ar biedrību “Tavi draugi” tiks nogādāti Ukrainā.

Akcijas organizatori atgādina, ka ukraiņu karavīriem joprojām nepieciešams atbalsts, kuru mēs varam sniegt. Kļūst auksti, tāpēc vīriem un sievietēm, kuras dien vai strādā par paramediķēm, ir vajadzīgas 37.–45. izmēra vilnas zeķes. Cita veida adījumi pašlaik nav nepieciešami, jo militārais apģērbs ir specifisks. Iesaistīties akcijā var ikviena Latvijas rokdarbniece, kurai ir laiks, materiāli un prasmes, – seniores, jaunās māmiņas, mājražotājas, daiļamatnieces. Visas, kuras prot adīt un vēlas palīdzēt, taču ir sarežģīti nokļūt līdz ziedojumu punktiem. Tāpēc, tāpat kā pavasarī, arī šajā rudenī adījumus pieņems visās Latvijas Pasta nodaļās. Latvijas Pasts akcijā “Adījumi” savākto nogādās biedrībai “Tavi draugi” Rīgā, Ventspils ielā 50, no kurienes tos nosūtīs uz Ukrainu. Uz paciņas ar nododamo adījumu jānorāda: akcija Adījumi, EKSPRESPASTS, Ziemeļu iela 10, Mārupes novads. Tie būs bezmaksas sūtījumi, kuru piegādi centralizēti koordinēs Latvijas Pasts.

Kā minēts “Latvijas Pasta” mājaslapā – ziedoto adījumu savākšanā iesaistīsies arī pastnieki, kuri dodas uz tālākajām Latvijas viensētām pie sirmām kundzēm. Viņas, piedzīvojušas kara šausmas, vislabāk zina, cik svarīgi ir šie šķietamie sīkumi. Nereti tieši tie palīdz izdzīvot frontes līnijā un tranšejās, jo siltums – tā ir dzīvība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Rokdarbnieces visā Latvijā šobrīd ada zeķes, lai laikus nogādātu tās Latvijas Pastā, kas rīko akciju “Adījumi” Ukrainas atbalstam. Kā izskanējis no organizatoru puses, akcija gūst lielu atsaucību. Foto: No personīgā arhīva

Šobrīd zeķu adīšanas akcijas notiek adījumu veikalos, rokdarbnieču forumos, biedrībās, kas palīdz Ukrainai.

Vienu zeķu pāri jau noadījusi arī Dagmāras kundze no Smiltenes novada. Viņa uzskata, ka šāda akcija ir atbalstāma, jo tā ir iespēja, kā šajā situācijā nepalikt vienaldzīgiem. “Adu savam priekam. Nāk ziema, nu  garajos vakaros varu atkal ņemt rokās adatas un adīt. Vienu zeķu pāri noadīju, to atdošu pastniecei. Ja sanāks, tad tas nebūs vienīgais. Dzija jau iekrāta no pērnā gada. Ja kādam noderēs un kādu sasildīs manis adītas zeķes, tad es tikai priecāšos, jo nekā citādāk jau mēs, pensionāri, īsti nevaram iesaistīties atbalsta sniegšanā, nav rocības. Skatījos nupat televīzijā, tur jau kastu kastēm tās zeķes uz Rīgu savestas. Tas nozīmē, ka adītājas ir čaklas,” viņa saka.

Tikmēr biedrības “Smiltenes pūra lāde” pārstāve Ilze Haka atgādina, ka atbalstu Ukrainas karavīriem var sniegt dažādi. “Šādas akcijas, kā mēs zinām, nav vienīgais veids, kā nogādāt adījumus, lai sniegtu atbalstu Ukrainai. Konkrēti mēs, “Pūra lādes” rokdarbnieces, jau labu laiku adām atbalstam cilvēkiem Ukrainā, taču tas gan ir nesaistīti ar šo akciju. Tā ir mūsu pašu labā griba, kas nāk no sirds. Šobrīd pati adu jau piekto pāri zeķu. Tos sūtīsim sadarbībā ar kādu uzņēmēju, kurš mūs uzrunāja. Proti, vācot ziedojumus, ko nogādāt Ukrainā, tieši zeķes un adījumi ir starp pašām nepieciešamākajām lietām, jo laiks ne tikai pie mums, bet arī Ukrainā kļūst arvien drēgnāks,” norāda I. Haka un uzsver, ka ir ļoti labi, ja kāda kundzīte laukos noada zeķu pāri, ko vēlas ziedot un viņai pašai nav jādomā, kā to nogādāt, kur nest, kā nosūtīt. Tāpēc uzskatu, ka tādēļ vien Latvijas Pasta iecere ir uzteicama,” tā I. Haka. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.