Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Rokdarbniecēm sākas spraigākais darba laiks

Virešu pagasta iedzīvotāja Svetlana Mihailova ir čakla rokdarbniece, kura ar saviem noadītajiem zeķu pāriem ir atbalstījusi akciju “Adījumi Ukrainas atbalstam”. Viņa cer, ka tuvākajā laikā izdosies izbrīvēt laiku, lai noadītu kādu jaunu zeķu pāri Ukrainas karavīriem. FOTO: NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

Arī šogad atsākusies akcija “Adījumi Ukrainas atbalstam”, lai, tuvojoties aukstajam un drēgnajam laikam, turpinātu sniegt tik nepieciešamo palīdzību Ukrainas karavīriem frontē. Uz aicinājumu atsaucas čaklie rokdarbnieki no visiem Latvijas reģioniem. Iedzīvotāji aicināti ziedot visa veida un izmēra adījumus – jo īpaši nepieciešami silti cimdi, šalles, cepures un zeķes. Tuvojoties ziemai, nepieciešamība pēc siltiem adījumiem, jo īpaši karavīriem frontē, pieaug.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn akcijas ietvaros Svetlana Mihailova no Virešu pagasta atbalstam aizsūtījusi deviņus zeķu pārus. “Noadītos pārus sūtīju Ukrainas karavīru atbalstam gan ar pensionāru biedrības atbalstu, gan pagasta pārvaldi. Tiklīdz uzzināju, ka tāda akcija ir, tā nolēmu tajā iesaistīties, sniegt arī savu artavu. Ja mēs ar savu darbu kaut nedaudz varam palīdzēt tiem, kam šobrīd klājas ļoti smagi, tad tas ir jādara. Īpaši svētku nedēļā mēs katrs no sirds novērtējam to, ka mums ir sava brīva valsts, valoda, ka naktīs varam mierīgi gulēt. Citviet tā nav. Zinot, ka katrs nosūtītais zeķu vai cimdu pāris sasniedz savu adresātu, ap sirdi kļūst siltāk arī pašam adītājam. Adīšana ir mans hobijs. Iestājoties garākiem vakariem, tas ir veids, kā īsināt laiku, iepriecināt kādu ar saviem darbiņiem. Šāda akcija ir apsveicama, vairāki zeķu pāri noteikti nonāk līdz Ukrainai arī šajā gadā. Patiesībā tāds lielais adīšanas maratons sākas tagad un ilgst līdz februārim,” stāsta S. Mihailova un dara zināmu, ka šobrīd viņai darba ir pilnas rokas. Nākas arī izpildīt aizteiktos pasūtījumus un gatavoties izstādei, kas nākamajā mēnesī norisināsies turpat Vidagā, Sikšņu skolas telpās.

Svetlana priecājas, ka arī līdzcilvēkiem ir liela interese par adījumiem, daudzi tos izvēlas kā dāvanu svētkos, kas darināta ar siltu sirdi un mīlestību.

“Šobrīd adu mežģīņu zeķes, turpmāk plānoju noadīt arī kaut ko ar latvisko rakstu simboliku. Tagad adīšanai ir jāpievēršas vēl aktīvāk, jo decembrī tiek plānota izstāde, kurā vietējie rokdarbnieki un amatnieki atrādīs savu veikumu. Turklāt nupat man bija pasūtījums, kur nācās noadīt 14 pārus zeķu. Ir prieks, ka cilvēkiem ir interese un šo darbu kāds novērtē. Zināms, ka šīs izstādes darbiņus varēs arī iegādāties. Pieļauju, ka daļa no tiem ikdienā praktiski lietojamiem rokdarbiem – cimdi, šalles, zeķes un cepures –, kas tomēr netiks iztirgoti, tālāk tiks nodoti labdarībai, tostarp atbalstam Ukrainai,” teic rokdarbniece, kura iesākusi adīt arī dažādus komplektiņus, kur vienos dzijas rakstos ir gan cepure, gan dūraiņi, gan šalle, gan ausaine.

Arī Evita Ozola pagājušajā gadā noadīja vairākus zeķu pārus, kas tika aizsūtīti uz Ukrainu. Laiks rādīs, vai arī šogad izdosies pievienoties akcijai, jo viņa pēdējā laikā vairāk pasākusi adīt sieviešu un bērnu zeķītes, – vīriešu zeķu adīšana prasa ievērojami vairāk laika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā šī jau ir ceturtā akcija “Adījumi Ukrainas atbalstam”, kas ar biedrību “Mēs Iecavai” un “Tavi draugi” iniciatīvu norisināsies trīs mēnešu garumā – no 1. novembra līdz 2024. gada 1. februārim.

“Liels paldies ikvienam, kurš iesaistās un iesaistīsies akcijā “Adījumi Ukrainas atbalstam”! Tas ir veids, kā varam paust atbalstu un sniegt praktisku iespēju karavīriem sasildīties – tuvojas ziema, aukstais laiks frontē ir ļoti skaudrs, tāpēc ikkatrs adījums tiek novērtēts un ir ļoti gaidīts,” atgādina biedrības “Tavi draugi” pārstāve Beāte Bēvalde.

Tāpat kā līdz šim, adījumus bez maksas iespējams nodot visās “Latvijas Pasta” nodaļās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas Pasts” akcijā ziedotos adījumus nogādās biedrībai “Tavi draugi” Rīgā, Ventspils ielā 50, k-3, no kurienes tos transportēs uz Ukrainu. Uz paciņas ar pasta nodaļā nododamo adījumu jānorāda: Akcija Adījumi, EKSPRESPASTS, Ziemeļu iela 10, Mārupes novads.

“Kampaņa “Adījumi Ukrainas atbalstam” ir daudz vairāk nekā sadarbība šo ziedojumu piegādē, tā ir iespēja arī “Latvijas Pasta” komandai paust nenogurstošu atbalstu iedzīvotājiem Ukrainā. Mūsu kolēģu vidū ir čakli adītāji, kas sirsnībā uzadījuši simtiem pāru zeķu, cimdu un citu adījumu, kā arī turpina to darīt, lai kaut nedaudz atvieglotu spiedīgos apstākļus, kādos atrodas Ukrainas aizstāvji. Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju pievienoties, ziedojot un daloties informācijā par šo akciju, lai vairotu līdzcietību un palīdzētu tiem, kam tas vajadzīgs visvairāk,” paudusi “Latvijas Pasta” valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čebotare.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.