Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Reorganizēs Gaujienas skolas

4. septembris skolā – ‘Adaptācijas diena’, kuras ietvaros skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs.
Foto: klašu audzinātājas

22. februārī notikušajā Smiltenes novada domes sēdē klātesošie 13 deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu uzsākt triju pašvaldības izglītības iestāžu – Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas, Gaujienas pamatskolas, kas ir speciālās izglītības iestāde, un Gaujienas mūzikas un mākslas skolas – reorganizāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reorganizācijas procesā šīs skolas tiks apvienotas un uz to bāzes izveidos Ojāra Vācieša Gaujienas vispārizglītojošo un mākslu pamatskolu. Reorganizācija jāpabeidz ne vēlāk kā šī gada 31. augustā.

Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs atgādina, ka jau 2022. gada aprīlī Smiltenes novada pašvaldība uzsāka darbu pie Smiltenes novada izglītības stratēģijas 2023.–2028. gadam izstrādes, iezīmējot attīstības virzienus novada pašvaldības izglītības iestādēm.

“Esam vairākkārtīgi tikušies dažādās sapulcēs un sprieduši par veidu, kādā varam mēģināt atrast Gaujienas pusē esošo skolu stipro virzienu un attīstību. Ir bijušas trīs sarunas ar Izglītības un zinātnes ministriju par to, kādā veidā varētu konkrētajās iestādēs veicināt audzēkņu skaita pieaugumu un arī risināt speciālo skolu jautājumu. Šis lēmums paredz izveidot vienu iestādi, kurā būtu vispārējās izglītības programmas, būtu veicināta iekļaujošā izglītība ar visām programmām, ko šobrīd realizē Gaujienas pamatskola (izņemot vienu – redakcijas piezīme) un kā virziens – māksla un mūzika, kas spēcīgi iesakņojušās Gaujienas pagastā,” sēdē skaidroja Edgars Roslovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar domes lēmumu izveidota visu norādīto triju skolu likvidācijas komisija, to vada Edgars Roslovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.