Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ražas novākšanas talkas arī ābeļdārzā

Septembris ir rosīgs laiks visiem, kuri dārzā un uz lauka kaut ko audzē. Izņēmums nav arī ābeļdārzu īpašnieki. Palsmanes zemnieku saimniecībā “Veccepļi”, lai laikus pagūtu ievākt ābolu ražu, tiek rīkotas ābolu novākšanas talkas. No tām ieguvums ir gan saimniekiem, gan pašiem talciniekiem.

Kā stāsta saimniece Līga Zvirbule, pirmie āboli ievākti jau augsta izskaņā, kad raža ienākusies no šķirnes ‘Konfetnaja’. Tie paredzēti svaigai lietošanai. Šobrīd āboli tiek ievākti no tādām šķirnēm, kas der arī sulām.

Ābelēm saimniecībā atvēlēti septiņi hektāri. Pamatā tiek audzēts ‘Auksis’, bet ir arī citas šķirnes. Saimniece Līga Zvirbule stāsta, ka ražas novākšanai tiek ķerti labi laikapstākļi, kad nelīst, tāpēc darba šobrīd netrūkst. “Ir šķirnes, kuras jau labu laiku ir pilnā gatavībā. Raža ir diezgan laba. Vienīgi kvalitāte varbūt varēja būt labāka, bet kopumā sūdzēties nevaram. Jāteic gan, šogad ir bijis vēlāks ābolu nogatavošanās laiks, tā nopietnāk augļus sākām ievākt 7. septembrī. Pērn līdz oktobra sākumam visus ābolus jau bijām novākuši, bet kā būs šogad, vēl grūti prognozēt,” viņa saka.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.