Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Raunas pagastā notiks Zemessardzes militārās mācības

Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: sargs.lv

No 21. līdz 22. janvārim Smiltenes novada Raunas pagastā notiks Zemessardzes 27.kājnieku bataljona militārās mācības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību laikā zemessargi un karavīri nelielās grupās kājām un ar militāro tehniku pārvietosies Raunā, Raunas apkārtnē, Zaķīšu meža masīvā. Militārā tehnika pārvietosies arī pa koplietošanas ceļiem: Rauna – Smiltene; Rauna – Cimza – Lisa.

Diennakts gaišajā laikā tiks izmantota mācību munīcija, kas rada troksni, bet nerada draudus apkārtējo cilvēku veselībai un dzīvībai. Mācību dalībnieki ir apmācīti apieties ar šiem līdzekļiem un ievēro drošības noteikumus.

Pārvietošanās ar autotransportu notiks tikai pa ceļiem, neradot satiksmes apgrūtinājumus. Aktivitātes diennakts tumšajā laikā tiks veiktas iespējami tālāk no apdzīvotām vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinām iedzīvotājus izturēties ar izpratni pret notiekošajām mācībām. Zemessargiem un karavīriem ir svarīgi trenēties apdzīvotās vietās, jo tikai reālā vidē mācoties, iespējams noslīpēt katra novada, ciema aizsardzības spējas.

Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas. Mācībām vienmēr jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai zemessargi un karavīri vienmēr būtu gatavi savlaicīgi reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem un garantētu Latvijas drošību. 

Informāciju sagatavoja: Solveiga Leitlande, Zemessardzes 27.kājnieku bataljona Komunikācijas nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.