Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Raunas kopa veido informatīvu izdevumu vietējai auditorijai

Raunas kopas radošā komanda: Agris Sērmūkslis (no kreisās), Edijs Kalniņš, Digna Soboļeva, Ilze Podniece, Ieva Plētiena, Jānis Bučs, Zane Zaiceva, Justīne Buliņa. Foto: No personīgā arhīva

Šomēnes iznācis pirmais informatīvā izdevuma “Rauna Raksta” numurs. Šādu izdevumu veidojusi Raunas iedzīvotāju kopa, kurā apvienojušies daudzi vietējie iedzīvotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākumā bijusi doma veidot tikai izdevumu digitālā versijā, jo tādu sagatavot ir vienkāršāk, kā izdot drukātu izdevumu, taču kopas dalībnieki vēlējas, lai pirmais numurs ir arī papīra formātā, tāpēc paši drukājuši un sējuši izdevumu, kas pirmajā reizē izdots 101 eksemplārā. Interese par to bijusi ļoti liela, ka nācies piekopēt klāt vairākus desmitus eksemplāru, lai tas būtu vēl pieejamāks raunēniešiem. “Bijām patīkami pārsteigti un gandarīti, ka iedzīvotājiem ir tik liela interese. Tā kā pirmais numurs bija pieejams Raunas bibliotēkā, iedzīvotāji tiešām gāja uz bibliotēku, lai tiktu pie sava “Rauna Raksta” izdevuma,” atklāj Raunas kopas dalībniece Justīne Buliņa.

Viņa norāda, ka ideja radās jau pirms laba laika, taču par realitāti ir kļuvusi vien tagad. “Mums bija iespēja iesaistīties projektā “Kopa”, kura mērķis bija apvienot vietējos iedzīvotājus, kas vēlas attīstīt kādu ideju savas kopienas labā. Turklāt lielāka nepieciešamība pēc vietējām ziņām radās tieši tajā brīdī, kad pievienojāmies Smiltenes novadam. Līdz tam “Raunas novada Vēstis” atspoguļoja tikai aktuālo divos pagastos – Raunā un Drustos, bet tagad daudzi iedzīvotāji ir pauduši, ka Smiltenes novada pašvaldības izdevumā ir krietni mazāk informācijas par mūsu pagastu, kas arī ir saprotami, jo tajā katram pagastam jāatvēl vieta. Mums gribas lasīt vairāk par Raunu, tāpēc mēs negaidām, lai to dara kāds cits, bet sākam ar to, ka paši veidojam šāda izdevuma saturu,” pamato J. Buliņa.

Tas, kādu auditoriju un atsaucību iemantos “Rauna Raksta”, būs atkarīgs tikai un vienīgi no pašiem pagasta iedzīvotājiem. “Esam iecerējuši, ka izdevums iznāks reizi mēnesī. Vēlamies, lai rakstītāji esam ne tikai mēs, bet arī paši iedzīvotāji. Sarunās arī izkristalizējas tēmas, par kurām vēlas lasīt auditorija. Piemēram, ja tā ir tēma par medībām vai makšķerēšanu, mums ir lielisks medību kolektīvs, kas arī šādu informāciju varētu sagatavot. Cilvēki, kas strādā kultūras jomā, sniegtu aktuālo no savas puses, un tā veidosies saturs,  kuru mums pašiem būs interesanti lasīt,” pauž J. Buliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā numurā ir lasāma intervija ar karikatūristu raunēnieti Gati Šļūku un attiecīgi arī titullapu rotā Santas Sudrabas karikatūra par viņu. Izdevuma veidošanā iesaistījušies pagasta pārvaldes darbinieki, draudze un aktīvie iedzīvotāji. Izdevumā nemana sludinājumu lapu, un J. Buliņa paskaidro, ka vienojušies sludinājumus “Rauna Raksta” nepublicēt, bet par to, ka kādam nepieciešama palīdzība vai kāds vēlas palīdzēt, informācija gan būs. “Piemēram, kādai kundzītei laukos ir nepieciešama palīdzība kādos darbiņos vai arī ir jaunieši, kas labprāt dotos pie kāda un sniegtu palīdzību. Par to ziņosim,” viņa saka.

Nekas par baltu velti nekrīt no gaisa, par papīru un drukāšanu ir jāmaksā, tāpēc Raunas iedzīvotāju kopa aicina, lai turpmāk varētu izdot “Rauna Raksta”, var ziedot biedrībai “Hestia Rauna”, ar kuru izdevuma veidotāji cieši sadarbojas, turklāt daži no biedrības ir arī Raunas iedzīvotāju kopas dalībnieki.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.