Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Raunas bibliotēkai – 100

Foto: No “Facebook”

Piektdien, 17. februārī, Raunas bibliotēkai bijusi svētku diena – apritējuši 100 gadi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par Raunas bibliotēkas dzimšanas dienu uzskatāms 1923. gada 17. februāris. Tā ir diena, kad Raunas pagasta bibliotēka darbības uzsākšanai no Kultūras fonda saņēmusi 506 grāmatu sējumus. Laika gaitā mainījusies bibliotēkas atrašanās vieta, bet 2022. gada 28. septembrī apritēja septiņi gadi, kopš bibliotēka atrodas līdzšinējās telpās Raunā, Rīgas ielā 2.

Kā atklāj Raunas bibliotēkas vadītāja Digna Soboļeva, par godu gadadienai tiks svinēti arī svētki, taču svinības notiks bibliotēku nedēļā no 17. līdz 21. aprīlim.

“Daudz laimes mums un mūsu čaklajiem lasītājiem. Ja nebūtu lasītāju, nebūtu arī bibliotēkai šāda jubileja. Svētkus svinēsim kopā ar visiem, kuriem ir svarīga un nozīmīga Raunas “Gaismas pils”. Bez svētkiem nedzīvosim – mums ir vajadzīgs prieks. Tāpēc domājam, kā to visu pasniegt un izvērst plašākam interesentu lokam, tiek domāts arī par izstādi, konkursu un svētku koncertu,” norāda D. Soboļeva un aicina iedzīvotājus sekot līdzi aktualitātēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāmin, ka tie, kuri ieradās bibliotēkā 17. februārī, saņēma mazu, saldu pārsteigumu.

Tikmēr bibliotēkas ikdienā netrūkst dažādu aktivitāšu, jau vairākas dienas bibliotēkā aplūkojama Raunas čaklo rokdarbnieču izstāde – Ineses Puriņas tamborētās segas, Ilgas Kalniņas adītie cimdi, zeķes, šalles un cepures un Lolitas Gaideles frivolitē mežģīnes.

“Adīšanu, tamborēšanu, aušanu daudzi prot, bet par frivolitē daudzi nemaz nav dzirdējuši. Īsumā – fivolitē ir mežģīņu darināšanas māksla, kur darbam vajag maz materiāla, bet daudz pacietības un laika. Esmu pensijā, un šis ir veids, kā aizpildīt brīvo laiku. Priecājos, ka rokdarbnieču izstādē ir arī mani darbiņi. Mežģīnēm ir rotājoša funkcija. Izsenis formu un rakstu skaistums rotā gan cilvēku, gan vidi un piesaista uzmanību, tādēļ vienmēr jāpadomā par mežģīnes pielietojumu. Man tie galvenokārt ir tādi nelieli, smalki darbiņi – dažādi dekoratīvi rotājumi, galda sedziņas, lentītes. Piemēram, pavasarim par godu tiek darināti taureņi. Citugad ir tapušas mežģīnes, kuras var apvīt Lieldienu olām,” stāsta L. Gaidele, kura ir arī čakla bibliotēkas apmeklētāja. Visvairāk viņai patīkot doties uz bibliotēku, lai apskatītu izstādes un iepazītos ar jaunāko periodiku. “Eju uz veikalu, pa ceļam uz mājām iegriežos bibliotēkā. Pāršķirstu laikrakstus, žurnālus. Man patīk tāda viegla literatūra, grāmatu lasīšana gan izpaliek, jo tā aizņem ilgu laiku. Mani interesē arī vēstures liecības. Jau kādus desmit gadus aizraujos ar dzimtas koka pētīšanu, esmu tikusi līdz pat savas dzimtas saknēm devītajā paaudzē, sākot no 1770. gada. Bet vēl ir daudz nezināmo, tāpēc turpinu rakties arvien dziļāk,” atklāj L. Gaidele.

Izstāde būs apskatāma līdz 9. martam. Bibliotēkas darba laiks: darbdienās no pulksten 9 līdz 18 un sestdienās no pulksten 9 līdz 13.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.