Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Raunas bibliotēkā var apmainīties sēklām

Raunas bibliotēkas vadītāja Digna Soboļeva ir pārliecināta, ka puķu un dārzeņu sēklu apmaiņas iespēja bibliotēkā gūs atsaucību. Foto: Ieva Plētiena

Raunas bibliotēkā no 14. marta darbojas puķu un dārzeņu sēklu bibliotēka jeb sēklotēka. Ideja ir pavisam vienkārša, kamēr gaidām pavasari, kad varēs rušināties piemājas dārziņā, bibliotēkā būs iespēja mainīties ar puķu un dārzeņu sēklām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāda aktivitāte bibliotēkā tiek rīkota pirmo gadu un tuvākajās dienās kļūs arī skaidrs, kāda ir cilvēku iesaiste un interese par to. “Turpmāk varēsim ieteikt lasītājiem ne tikai interesantu, saistošu lasāmvielu, bet padalīties ar citu lasītāju dārzos izaudzētiem garšīgiem dārzeņiem vai skaistu puķu sēklām. Vēlamies, lai cilvēkiem ir interesantāk nākt uz bibliotēku. Atnākot uz šejieni, lasītāji varēs ne tikai pārmīt vārdus par izlasīto grāmatās un periodikā, bet arī dalīties pieredzē dārza darbos,” stāsta Raunas bibliotēkas vadītāja Digna Soboļeva, kura šādu ideju smēlusies no interneta. Kādā citā bibliotēkā šāda sēklu apmaiņa citugad guvusi atsaucību.

Instrukcija tiem, kas vēlas iesaistīties, ir pavisam vienkārša. Ielieciet sēklas aploksnē vai maisiņā un pievienojiet klāt informāciju, kas tās par sēklām. Tad atnesiet uz bibliotēku un vietā paņemiet izmēģināt citas sēklas. Neskaidrību gadījumā, protams, ikviens var vērsties pie bibliotekārēm un viņas visu sīki paskaidros. “Tāpat kā citviet, arī mūspusē, tiklīdz uzspīd saulīte un zeme iesilst, cilvēki rušinās dārzos. Siltumnīcās jau sākusies rosība, piemēram, tiek sēti salāti agrākai ražai. Tā varētu būt iespēja šajā gadā atklāt ko jaunu, izaudzēt to, kas nav citiem. Piemēram, ir kundzītes, kuras gadu gadiem savos dārzos ievāc sēklas no kādām puķēm vai dārzeņiem, tātad zina, ka tie šeit noteikti augs un būs piemēroti audzēšanai mūsu platuma grādos. Nereti, veikalā skatoties uz sēklu iepakojumu, grūti saprast kas tas tāds ir, kas no tā izaugs. Vēl jo vairāk, ja klāt nav pievienots apraksts latviešu valodā,” papildina D. Soboļeva.

Painteresējoties, ja gadījumā kādam rodas vēlme dalīties ne tikai ar sēklām, bet arī kādu gumu vai puķu sīpolu, bibliotēkā norāda, ka to var darīt, taču tad tam pavisam noteikti jābūt rūpīgi iesaiņotam, tā, lai nebirst ārā zeme un tas nerada papildu darbu bibliotekārēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zināms, ka sēklu bibliotēka darbosies līdz brīdim, kamēr cilvēkiem būs ko piedāvāt.

Bibliotēkas vadītājai Dignai Soboļevai pavasaris un sēklotēkas akcija saistās ar Imanta Ziedoņa dzejoli:

Bet visvairāk es mīlu, kad tavās acīs
Dzenis sauli kā čiekuru kaļ
Un zelta sēkliņas mazas
Birst dvēselē atpakaļ.
Mazas zelta sēkliņas birst…
Es to nomodā redzu un miegā.
Reizēm kāda sēkliņa iekrīt
Arī pie manis sniegā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.