Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Raunā uz vienu dienu uzvējo viduslaiku elpa

Vienu reizi gadā – maija trešajā sestdienā – Rauna Smiltenes novadā piedzīvo pārvērtības, kļūstot par viduslaiku pilsētiņu Ronnenburgu, un uz vienu dienu atgūst savu seno nosaukumu. Par tradīciju šajā pasākumā kļuvušas bruņinieku divcīņas. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Vienu reizi gadā – maija trešajā sestdienā – Rauna Smiltenes novadā piedzīvo pārvērtības, kļūstot par viduslaiku pilsētiņu Ronnenburgu un uz vienu dienu atgūst savu seno nosaukumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad tas bija 18. maijs, kad no agra rīta līdz vēlai pēcpusdienai raunēnieši un viņu viesi varēja baudīt svētku programmu. Par to parūpējās Viduslaiku dienas organizatori – Raunas Kultūras centrs un Raunas pagasta pārvalde.

Smilteniete seniore Rita Bormane kopā ar draudzenēm Viduslaiku dienu Raunā apmeklē jau trešo gadu un arī šoreiz bija gandarīta par labi pavadīto, bagātīgi piepildīto dienu. Vakarā pat vairs nav bijis spēka aizbraukt uz citiem pasākumiem, proti, tovakar savas durvis bez maksas apmeklētājiem atvēra muzeji. “Viduslaiku diena Raunā ir jaudīgi svētki – ir, ko darīt, ir, ko paskatīties. Patīk gaisotne. Arī šogad bija daudz cilvēku – gan bērni, gan pieaugušie. Vienmēr izmantoju iespēju un tirgū nopērku stādus, jo gribu arī ko citādāku, vēl tajā pašā dienā aizbraucu arī uz Raunas stādaudzētavām, tās ir ļoti labas. Pie viena aizbraucām apskatīties Raunas Staburaga jaunās kāpnes, nebiju kādus 10 gadus tur bijusi,” iespaidos dalās Rita Bormane.

Raunēniete Liene (savu uzvārdu jaunā sieviete nevēlējās atklāt) Viduslaiku dienu ar ģimeni apmeklē katru gadu. Bērni priecājas par tirgū vai “Viduslaiku ķēķī” dabūtajiem našķiem, Liene tur ievērojusi ceptos vīngliemežus, bet neesot bijusi pietiekami stipra dūša tos nobaudītu. “Tirgū ir interesants piedāvājums, piemēram, ievēroju agrāk neredzētas skaistas ādas aprocītes. Mums Raunā ir visādi labi pasākumi, piemēram, Raunas vārdadiena, riteņbraukšana. Vienmēr cenšos tos apmeklēt, atbalstīt vietējos. Arī šodien bija jauka atpūtas diena, svētku pro­gramma ir ļoti laba, bagātīga,” Viduslaiku dienu Ronnenburgā vērtē Liene.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad programmu ar savu piedāvājumu bagātināja vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpois” no Ropažu novada. Jau tradicionāli šīs biedrības aktīvisti piedāvāja bruņinieku divcīņas paraugdemonstrējumus, iespēju apskatīt un pielaikot viduslaiku bruņutērpus, kā arī sniedza ieskatu seno amatu prasmēs – podniecībā, ādas apstrādē un tā laika galda spēlēs. Visi “Rodenpois” demonstrētie priekšmeti ir autentiski atdarinājumi, izgatavoti, pielietojot viduslaikiem raksturīgos instrumentus un metodes. Piemēram, kurpniece Guna Zommere apavus darina, neņemot palīgā ne līmi, ne šujmašīnu.

Vairāk foto no Viduslaiku dienas Ronnenburgā – www.ziemellatvija.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.