Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Raunā norisināsies domapmaiņas pasākums

pexels.com

Nākamnedēļ 19. oktobrī pulksten 12.30 Raunas bibliotēkā norisināsies aizraujoša tikšanās pieaugušajiem kopā ar pamatskolas bērniem pasākumā “Cepums ar pieaugušo”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikšanās laikā Raunas pamatskolas audzēkņi no 4. līdz 6. klasei satiksies ar pieciem pieaugušajiem, lai dalītos pārdomās par to, cik tuvu mūsu ikdienai ir tādas vērtības kā atbildība, drosme, brīvība, cieņa, sapņi, dziļums.

Pasākumu rīko Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvalde. Ideja radusies, lai bērniem un jauniešiem dotu iespēju savstarpējā komunikācijā aci pret aci iztēloties un aizdomāties par saviem nākotnes sapņiem, kas un kāds es būšu, kad izaugšu liels, sākšu strādāt vai audzināt bērnus, dodot iespējas izteikties arī jaunākajai paaudzei. Tieši tāpēc dalībai pasākumā ir uzaicināti vietējie dažādu, gana atšķirīgu profesiju pārstāvji. Domapmaiņas pasākumā bērni dalīsies pārdomās, kā viņi saredz dažādas pieredzes.

No pieaugušo puses pasākumā piekrituši piedalīties interesanti cilvēki. Viņu vidū būs Normunds Lauskis – atbildīgs tētis, kas allaž ir blakus dēlam ar fiziskās attīstības traucējumiem, jaunsardzes instruktors Lauris Bahmanis, Raunas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Zūdiņa, bibliotekāre no Raunas Santa Andersone un arī kāds no jaunajiem uzņēmējiem, kurš gatavs pastāstīt, kā sapnis var darīt bagātu ne tikai naudas izteiksmē. “Ar šiem cilvēkiem satiksies 20 Raunas pamatskolas audzēkņi no ceturtās līdz sestajai klasei, un kopā viņi runāsies par vērtībām, kuras izklausās tālas un bērniem neaizsniedzamas, bet patiesībā ir tepat vien blakus,” stāsta Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes jaunatnes darbiniece Ilze Zīriņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemēram, jautājums bibliotekārei: “Kas bibliotēkā ir tāds, ko paviršs apmeklētājs nepamana?” Jautājums bērnam: “Kas tevī ir tāds, ko citi, pavirši uztverot, nepamana?” Jebšu jautājums zemessardzes instruktoram: “Vai ir jābūt drosmīgam, lai būtu brīvs?” Jautājums bērnam: “Vai ir jābūt drosmīgam, lai būtu brīvs? Vai atceries gadījumu, kad biji mazākumā ar savu viedokli? Kā tu juties? Vai vajadzēja drosmi, lai aizstāvētu savas domas un nostātos pretī vairākumam?”

Protams, lai pasākums izvērstos brīvāks un neformālāks, neizpaliks arī cepumi pie tējas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.