Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Raunā muzicēs pūtēju orķestri

Foto: pixabay.com

Sestdien, 21. janvārī, pulksten 17 Smiltenes novada Raunas kultūras centrā notiks tur līdz šim nebijis koncerts – vienā pasākumā muzicēs seši pūtēju orķestri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzstāsies pūtēju orķestri: “Smiltene” (mākslinieciskais vadītājs, diriģents Pēteris Vilks, diriģents Jānis Silakalns), “Dikļi” (diriģents Pēteris Vilks), “Cēsis” (diriģenti Jānis Puriņš  un Evija Dāve), “Lejasciems” (diriģenti Juris Ivanovs un Normunds Dzelme), “Pociems” (diriģents Viesturs Ozols) un Valmieras BUB pūtēju oķestris (diriģents Gunārs Geduševs).

Koncertā orķestri atskaņos šovasar gaidāmo XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru noslēguma koncerta repertuāru.

Šāda Vidzemes pūtēju orķestru koncertu kopā sanākšana un kopā muzicēšana ir tradīcija aptuveni 10 gadu garumā un aizsākās Pociemā, stāsta pūtēju orķestra “Smiltene” mākslinieciskais vadītājs un diriģents Pēteris Vilks.

“Tie ir ne tikai kopīgi koncerti, bet arī  orķestru draudzēšanās un satikšanās. Pēc Pociema sākām šādus koncertus rīkot arī citās vietās ar nolūku popularizēt pūtēju mūziku. Pēdējo reizi pirms kovida  kopā sanācām Smiltenē. Šogad dažādu apstākļu sakritības dēļ nonācām pie Raunas, kur  pūtēju koncerti nav bijuši. Raunā šajā mācību gadā ir arī atvērta Smiltenes mūzikas skolas filiāle, arī tāpēc gribējām popularizēt savu instrumentālo pūtēju mūziku,” piebilst Pēteris Vilks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.