Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Raidījums “Izgaršo vēsturi” viesojas Jērcēnmuižā

“ReTV” sāks demonstrēt jaunu raidījumu “Izgaršo vēsturi”, piedāvājot iepazīties arī ar Jērcēnmuižu Jērcēnu pagastā. Foto: Annija Ratniece

Nākamo sestdien, 6. novembrī, reģionu televīzijas kanālā “ReTV” demonstrēs jaunu raidījumu “Izgaršo vēsturi”, kurā būs iespēja iepazīties ar vienu no Valmieras novada muižām – Jērcēnmuižu Jērcēnu pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muižas pirmsākumi vēstures avotos pieminēti 1562. gadā.

Jērcēnu pagasta iedzīvotāja, Valmieras novada pašvaldības komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte uzsver, ka Jērcēnmuižas vēsture tiek godāta arī mūsdienās, saglabājot un popularizējot tās vērtības un ar pietāti izturoties pret mūsu senču atstāto mantojumu. Piemēram, mūsdienu sabiedrībai tiek atgādināts, ka Jērcēnmuižas barons Adalberts Krīdeners bijis ne tikai kaislīgs mednieks, bet arī viens no pirmajiem putnu vērotājiem Baltijā.

Laikam ritot, Jērcēnmuiža ir mainījusies un pārveidojusies. Līdz mūsdienām saglabājušās trīs muižas ēkas – Freileņu māja, klēts un stallis.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jērcēnu pagasta simbols ir arī dižais Kaņepju ozols – otrais varenākais ozols Latvijā un Baltijā, ne velti Jēcēniem ir savs Dižozola zīļu dzēriena stāsts.

Par Jērcēnmuižas vērtībām, vēstures garšu un muižas ļaužu spēku stāsts raidījumā “Izgaršo vēsturi” ReTV 6. novembrī būs pulksten 20.20 ar atkārtojumiem 7. novembrī pulksten 9.30 un 10. novembrī pulksten 14.30.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.