Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Rādīs Latvijā godalgotu iestudējumu

Skats no Kauguru amatierteātra “Vīzija” izrādes “Trešais vārds”. Foto: Ginta Špate

Sestdien, 26. novembrī, pulksten 18 Blomes tautas namā ar izrādi “Trešais vārds” pēc tautas nama vadītājas Gitas Skadiņas uzaicinājuma viesosies Valmieras novada Kauguru pagasta amatierteātris  “Vīzija”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interesentiem tā ir viena no pēdējām iespējām redzēt Latvijā godalgotu, skates “Gada izrāde 2021” finālā augstu novērtētu iestudējumu, jo “Vīzijas” aktieri un režisors Oskars Hofmanis jau strādā ar jaunu dramaturģisko materiālu pēc Elīnas Zālītes lugas “Pirktā laime” motīviem.

Alehandro Kasonas luga “Trešais vārds” Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” iestudējumā ir lirisks stāsts par īstām, cilvēciskām jūtām – skumjām, alkām, sāpēm, viltu, dusmām, prieku, vilšanos un pašu galveno – to, kas sirdīm liek pukstēt straujāk, kas maina cilvēkus un pasauli, izrādes būtību ieskicē  Oskars Hofmanis.

Izrādes darbība notiek Spānijas ziemeļos, Pireneju kalnu pakājē divdesmitā gadsimta sākumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spāņu dramaturgs un dzejnieks Alehandro Kasona (1903–1965) sarakstījis vairākus desmitus lugu, no kurām latviešu skatītājam pazīstamākā ir tieši “Trešais vārds”, tā ik pa laikam tiek iestudēta mūsu valsts amatierteātros.

Jau rakstījām, ka “Trešais vārds” Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” iestudējumā tika izvirzīts uz Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2021” finālu Rīgā un ieguva tajā augsto  3. vietu. Kopumā amatierteātris “Vīzija” saņēma visvairāk balvu: 3. vieta iestudējumam “Trešais vārds”, tituls “Gada aktrise” Jolantai Pinkulei par Margo lomu, tituls “Gada aktieris” Dainim Trēziņam par Pab­lo lomu un diploms režisoram Oskaram Hofmanim par labāko režisora darbu ar aktieriem. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.