Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Protestē pret Variņu pamatskolas slēgšanu

Foto: Sandra Pētersone

Variņu pagasta iedzīvotāji aktīvi iestājas par sava pagasta pamatskolas saglabāšanu, – ir savākti un Smiltenes novada pašvaldībai nosūtīti 393 paraksti lauku skolu aizstāvībai, uz Variņiem stāstīt sabiedrībai par šo tēmu uzaicināti arī Latvijas Radio Ziņu dienests un TV raidījums “4. studija”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedevām šodien, 17. martā, pulksten 17.30 Variņu pamatskolā notiks diskusija “Variņu pamatskola nākotnes redzējumā”, uz kuru skola gaidīs visus interesentus – skolēnus, skolotājus, audzēkņu vecākus, iedzīvotājus, absolventus, kuriem nav vienaldzīgs pagasta skolas liktenis.

Vēršas arī pie valdības

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka līdz 26. martam Smiltenes novada pašvaldība publiskajai apspriešanai nodevusi Smiltenes novada izglītības attīstības stratēģijas 2023.–2028. gadam projektu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības stratēģijas darba grupas priekšlikums ir Variņu pamatskolu ar 1.–9. klasi slēgt, saglabājot Variņos pirmsskolas grupas, bet Variņu pamatskolas audzēkņus no 2024. gada 1. septembra virzīt uz 8,7 kilometrus attālo Palsmanes pamatskolu. Savukārt tagadējā skolas ēkā Variņos varētu mācīties Palsmanē esošās Smiltenes novada speciālās pamatskolas audzēkņi.

Daudzi Variņu pagasta iedzīvotāji un Variņu pamatskolas pedagogi tam iebilst. Lai saglabātu Variņos pamatskolu, skolas direktore Taiga Kalniņa stratēģijas izstrādes darba grupai ieteikusi četrus citus variantus sadarbībai ar Palsmanes pamatskolu sākumskolas vai pamatskolas posmā, vai atsevišķos mācību priekšmetos, taču šie priekšlikumi atbalstu līdz šim pašvaldībā neesot guvuši.

“Diskusijā piektdien vēlreiz izrunāsim mūsu redzējumu un to, kādi ir mūsu varianti skolai nākotnē. Gaidīsim labas idejas arī no citiem. Šonedēļ arī rakstām atklāto vēstuli valdībai par sasteigto un līdz galam neizstrādāto izglītības stratēģisko plānu un to, ka lauku skolu optimizēšanai nav finansiāla pamata. Mēs arī esam sīki un smalki rēķinājuši,” uzsver Taiga Kalniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaida ierodamies visus deputātus

Jau šo pirmdien, 13. martā, Variņu pamatskolas vecāku padome un pedagogi nosūtīja iesniegumu Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Edgaram Avotiņam un Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītājam Edgaram Roslovam ar aicinājumu pārstrādāt Smiltenes novada izglītības attīstības stratēģijas 2023.–2028. gadam projektu un saglabāt Variņu pamatskolu. Iesniegumam pievienoti 393 iedzīvotāju paraksti. Parakstījušies gan Variņu pagasta iedzīvotāji, gan arī citi Smiltenes novada iedzīvotāji, kuriem nav vienalga, kas notiek ar skolām un laukiem kopumā.   

“Iesniegumā arī lūdzām Edgaram Avotiņam ne vēlāk kā līdz 21. martam, līdz pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdei, nodrošināt pēc iespējas vairāku Smiltenes novada domes deputātu ierašanos Variņos uz klātienes tikšanos, lai izrunātu izglītības stratēģijas plānu, jo pretenziju pret to mums ir ļoti daudz,” stāsta  Taiga Kalniņa.   

Lēmumus par Smiltenes novada pašvaldības izglītības iestāžu nākotni pieņems novada deputāti. Viņi ir 15, bet uz pašvaldības rīkoto sanāksmi Variņu skolā aizvadītajā mēnesī ieradās tikai četri novada deputāti. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.