Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Profesore Vija Daukšte dzimtas mājās Kārķos veido savu paradīzes stūrīti – vienkāršu, apmīļotu vidi, kur apkārt ir klusums, ko var dzirdēt

Turpinot interesēties par cilvēkiem, kuri ienāk Smiltenes un Valkas novados, uzzināju, ka Kārķu pagastā kādreizējās dzimtas mājas atguvusi Daukštu ģimene. Lai gan viņu ikdienas dzīve vēl arvien tiek aizvadīta Rīgas apkaimē, Kārķos viņus var sastapt gana bieži, arī ziemā. Tāpēc uzrunāju Viju Daukšti, kura plašākā sabiedrībā ir vairāk zināma kā vēsturniece, Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošā pētniece, Vid¬zemes Augstskolas emeritētā profesore, un lūdzu pastāstīt, kas viņu vieno ar Kārķu pusi.

Viņa lielāko mūža daļu ir veltījusi akadēmiskajam un zinātniskajam darbam. V. Daukšte laiku un zināšanas joprojām velta dažādiem pētniecības projektiem. Par sasniegumiem augstākajā izglītībā un zinātnē pērn iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci.

Vēlos pieminēt, ka mana pirmā tikšanās ar V. Daukšti bija 2007. gadā, kad iestājos Vidzemes Augstskolā (ViA). Toreiz kā augstskolas rektore viņa teica iedvesmojošus ceļavārdus jaunajiem studentiem, uzsākot aizraujošo ceļu pēc jaunām zināšanām. Tāpēc man bija liels prieks un gods šajā reizē sarunāties ar ViA bijušo rektori, uzzinot jaunus faktus par viņas daudzpusīgo personību.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.