Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Prezidents un reģionālo mediju pārstāvji pārrunā aktualitātes

Reģionālo mediju pārstāvji tikās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču. Šī bija jau otrā šāda tikšanās, kad mediju pārstāvji ar prezidentu pārrunāja valsts un reģionu aktualitātes. Ja pirmajā sarunā pats tikšanās iniciators – Valsts prezidents ‒ pie vārda tika maz, tik ļoti reģionālajiem medijiem bija sasāpējusi situācija ar valsts paviršo attieksmi pret reģionālo presi, tad šajā reizē E. Rinkēvičs vispirms sāka ar savu skatījumu uz šī brīža aktualitātēm un prioritātēm.
Prioritāte – drošība
Valsts prezidents uzsvēra, ka neapšaubāmi viena no būtiskākajām valsts prioritātēm ir valsts drošības un aizsardzības jautājumi. Saspringtā starptautiskā situācija liek rīkoties atbildīgi un tālredzīgi, jo notikumu attīstības prognozes ir tikai spekulācijas. Prezidents uzsvēra, ka viņš nekādus minējumus, kā varētu rīkoties Krievija un vai iespējams tās uzbrukums kādai no NATO valstīm, neizteiks, jo pārāk daudz jau par to ir izteikušies politiķi, valstu vadītāji, un tās visas ir tikai spekulācijas. Viņš, tiekoties ar visdažādāko profesiju un ranga ļaudīm, secina vienu – noskaņojums sabiedrībā ir no trauksmainības līdz pilnīgai vienaldzībai. “Rietumu sabiedrības izpratne transformējas lēni, joprojām daudziem šķiet, ka karš Ukrainā viņus neskar, tas viss ir tālu,” piebilsts prezidents. Šobrīd valstu militāristu līmenī tiek gatavoti potenciālie scenāriji, taču E. Rinkēvičs uzsver, ka reāla apdraudējuma, kas izpaustos fiziskā uzbrukumā Latvijai vai Baltijas valstīm, šobrīd nav, bet daudz kas atkarīgs no notikumiem Ukrainā. Cita lieta – kiberuzbrukumi, kas ir realitāte.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.