Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pretī dziesmu svētkiem –  ar jaunu diriģenti

Mārīte Junita Apsīte. Foto: No “Facebook”

Šo svētdien, 19. februārī, pulksten 17 Smiltenes kultūras centrs piedāvās noskatīties koncertu “Ceļā uz Dziesmu un Deju svētkiem” ar savu amatiermākslas kolektīvu līdzdalību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzstāsies vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ieviņa” (vadītājs Reinis Rešetins), jauniešu deju kolektīvi “Buki” un “Buku studija” (vadītāja Ieva Atare) un jauktais koris “LidoJums” (vadītāja Mārīte Junita Apsīte). 

Kolektīvi izdejos vai izdziedās šovasar gaidāmo  XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku repertuāru.

Sarīkot šo koncertu Smiltenes kultūras centram ierosināja Reinis Rešetins (viņš arī Smiltenes deju apriņķa virsvadītājs), stāsta Loreta Šperliņa-Priedīte, Smiltenes kultūras centra mākslinieciskā vadītāja. “Skatītājiem tā būs iespēja redzēt daļu no svētku repertuāra, jo ne visiem būs iespēja vasarā aizbraukt uz Rīgu, bet kolektīvi varēs publikas priekšā patrenēties gaidāmajām skatēm un saliedēties. Turklāt  “LidoJums” ir atsācis intensīvāk darboties, tāpēc arī kori iekļāvām koncerta programmā,” piebilst Loreta Šperliņa-Priedīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaukto kori “LidoJums” kopš pērnā gada oktobra vada Mārīte Junita Apsīte, bet kopš šī gada janvāra kora koncertmeistare ir smilteniešu novadniece Madara Kalniņa.

Mārīte Junita Apsīte ir rīdziniece, ikdienā strādā par solfedžo, ritmikas un kora skolotāju Emīla Dārziņa mūzikas skolā Rīgā, vada arī Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertoganizācijas “Ave Sol” kamerkori “Cantus” un Rīgas Centra humanitārās vidusskolas jaukto kori “Junda”, bet pati dzied Ogres novada kultūras centra vokālajā grupā “Anima Solla”.

Tas, ka “Anima Solla”  repertuārā ir arī tagadējā Smiltenes kultūras centra vadītāja Edgara Raginska komponētā mūzika, zināmā mērā ietekmēja to, kāpēc Mārīte Junita Apsīte izlēma kļūt arī par kora “LidoJums” māksliniecisko vadītāju, – Smiltenes vārds viņai līdz ar to nebija svešs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kad uzzināju, ka Smiltene meklē kora vadītāju, noskaidroju, vai tiešām un kādas ir iespējas, un apdomājos. Satikāmies pirmo reizi, lai saprastu, vai koris priecāsies mani redzēt un vai es ar kori varēšu sastrādāties. Pēc pirmā mēģinājuma sapratām, ka labprāt sadarbosimies un varam atrast kopīgu valodu. Tā nu mēs tagad dodamies pretī dziesmu svētkiem,” “Ziemeļlatvijai” stāsta Mārīte Junita Apsīte.

Taujāta, vai, strādājot ar kori “LidoJums”, jūt tā iepriekšējās diriģentes Valdas Sedolas skolu, viņa atteic, – “protams”.  “Abas  gan neesam satikušās klātienē, bet jau runājām uz nākamo kora sadraudzības pasākumu uzaicināt Valdu. Koristi saka, – mēs abas mīlot mūziku bet esot ļoti atšķirīgas. Būtu interesanti  satikties,” piebilst Mārīte Junita Apsīte.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.