Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Prakse darba vidē veicina izcilību

Foto: Baiba Vahere

8.decembrī Smiltenes tehnikumā notika seminārs un diskusija par darba vidē balstītām mācībām un praksi. Pieredzē dalījās DVB mācību koordinatore Vita Žunda, Smiltenes tehnikuma projektu vadītāja Madara Ciemiņa un karjeras projektu koordinatore Maira Kupriša. Par savu praksi ceļu būves mašīnu uzņēmumos stāstīja tehnikuma 3.ceļu būves mašīnu tehniķu kursa audzēkņi Linda Šutova un Ingars Saliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Madara Ciemiņa informēja par darba vidē balstītas prakses iespējām Smiltenes tehnikuma audzēkņiem, kā arī dalījās Vācijā gūtajā pieredzē par darba balstītām mācībām un praksi.

Vita Žunda klātesošajiem pastāstīja, kā Latvijā notiek darba vidē balstīto prakšu vadītāju apmācība, kā arī iepazīstināja ar labās prakses piemēriem – video, kuros pieredzē dalījās DVB mācību un prakšu vadītāji un uzņēmēji, kas savos uzņēmumos veiksmīgi īsteno darba vidē balstītas mācības un prakses.

Labās prakses piemēros plānots iekļaut arī tehnikuma audzēkņu Lindas Šutovas un Ingara Saliņa pieredzi. Viņiem darba vidē balstīta prakse vēl priekšā, taču jaunieši pratuši paņemt pretī maksimāli daudz arī līdzšinējās prakses vietās. Linda ar savu darbu un mērķtiecību pat nopelnījusi, ka SIA “8CBR” pārstāvji viņu uzaicinājuši nākamvasar nākt uz uzņēmumu par brigadiera palīgu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ivars ir Latgales puisis. Uz Smiltenes tehnikumu atnācis tāpēc, ka ļoti interesējusi izvēlētā profesija. “Motivējoši bija arī tas, ka par skolu un tās skolotājiem daudz atzinīgu vārdu teica vairāki man pazīstamie tehnikuma absolventi, kuri tagad strādā labi atalgotu darbu.

Tehnika mani interesē jau no bērnības, kad kopā ar tēti samontējām pirmo mopēdu, kas darbojas vēl šodien. Vēlāk palīdzēju labot motorzāģi, interesēja viss, kas saistīts ar mašīnu un traktoru remontu. Atnākot uz tehnikumu, ņēmu pretī visu, ko stāsta skolotāji, un biju īpaši laimīgs, tiekot praksē, kur varēju daudz vairāk darboties praktiski. Arī citiem jauniešiem iesaku praksi jau no pirmās dienas uztvert nopietni. Prakšu vadītāji jau uzreiz redz – tiem, kas pret saviem pienākumiem izturas atbildīgi, kuriem viņu izvēlētā profesija patiesi interesē, piedāvā sarežģītākus darbus. Jo vairāk dari, jo vairāk tev uztic un arī iemācies. Prakses laikā mums par darbu arī maksāja. Ko jaunietis vēl vairāk var vēlēties?”

Arī Lindai, kura ir Raunas meitene, tehnika interesē jau no mazotnes. Bieži skrēju palīgā vecmammai, kuras saimniecībā darāmā vienmēr pietika. Informācijas dienā iegāju tehnikuma simulatoru klasē, uzkāpu uz buldozera simulatora un sapratu: “Tas ir man!” 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad mājās pateicu mammai, ka mācīšos par ceļu būves mašīnu tehniķi, viņa šaubījās, vai ilgāk par mēnesi izturēšu: “Meitene? Tādu profesiju? Būtu labāk izvēlējusies viesmīlību!” Sākumā neviens vien uz mani skatījās citādāk, nekā uz kursabiedriem – puišiem. Tas deva divkāršu stimulu pierādīt, ka esmu savā īstajā vietā. Ar visiem uzdevumiem veiksmīgi tiku galā. Pozitīvi arī tas, ka esam patiesi draudzīgs kurss, kas īpaši palīdzēja attālināto mācību laikā. Kaut prakse bija tikai vasarā, pieteicāmies jau septembrī. SIA “8CBR” mūs visus ļoti laipni pieņēma, ne reizi neteica, ka esam tāds bars…

Man ļoti patīk buldozeri, jo ar tiem var daudz izdarīt. Prakses laikā, kad zināju, ka nākamajā dienā vajadzēs kāpt buldozerā, naktī aiz laimes gulēt nevarēju! Pēc prakses paliku uzņēmumā strādāt līdz vasaras beigām.”

Linda pēc tehnikuma beigšanas iecerējusi doties uz Rīgas Tehnisko universitāti, lai studētu par būvniecības inženieri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma dalībnieki semināra laikā izspēlēja arī interaktīvo spēli “Points of you”, kas palīdzēja labāk iepazīt citam citu un arī apzināties savus mērķus. Pieredze vēsta: sapņi agri vai vēlu no ieceres kļūst par īstenību, ja esi gatavs /- a tajā ieguldīt darbu.

Foto: Baiba Vahere

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.